ورود

دریاچه بالیکلی دریای سیاه

دریاچه بالیکلی (Balıklı)، و مناطق زیبای اطراف آن که در شهر ریزه (Rize)، و دشت آمبارلی (Ambarlı)، قرار دارند، دارای مسیرهای پیاده روی، دریاچه هایی با وسعت های متفاوت، گل های رنگارنگ و طبیعت سرسبز خود، منتظر کشف شدن می باشد!

متاسفانه دریاچه بالیکلی و اطراف آن، تا به امروز نتوانسته در زمینه گردشگری چندان خود را مطرح کند. طی سال های اخیر این منطقه توانسته با: مسیرهای پیاده روی، دریاچه هایی با وسعت های مختلف، گل های رنگارنگ و طبیعت سرسبز خود، توجه علاقمندان به طبیعت و عکاسی را به خود جلب کند. دریاچه بالیکلی که در منطقه چاملی هِمشین (Çamlıhemşin)، واقع شده، در سال های اخیر از سوی تعداد محدودی از دوستداران طبیعت و علاقه مندان به عکاسی، به عنوان یِدیگولَّر (Yedigöller)، نیز شناخته می شود.


دریاچه بالیکلی دریای سیاهاگرچه Yedigöller در مناطق مختلف ترکیه نیز وجود دارد، اما یدیگولر موجود در منطقه کارادانیز (دریای سیاه - Karadeniz)، شما را پس از طی کردن یک سفر سخت در شرق منطقه و عبور از در ارتفاع 2800 متری، به یک بهشت پنهان هدایت خواهد کرد. برای دسترسی به دریاچه آمبارلی، باید از داخل جنگلی در دره فیرتینا (Fırtına)، و مسیر منتهی به دشت گیتو (Gito)، واقع شده، عبور کرده و از آنجا با دنبال کردن بلندای کوه ها و تپه ها، به دشت آمبارلی برسید. در حالی که رسیدن تا خود دشت آمبارلی با خودرو امکان پذیر است، اما از خود دشت به بعد باید با پیاده روی 3.5 کیلومتری به دریاچه بالیکلی رسید.دریاچه بالیکلی دریای سیاه


سایر جاذبه های گردشگری-طبیعی ترکیه


ترکیه کشوری است که بواسطه تنوع اقلیمی و موقعیت جغرافیایی خود و نیز همجواری با دریاهای: سیاه، مرمره، اژه و مدیترانه، دارای منابع فراوان گردشگری-طبیعی است. فرقی نمی کند شما در کدام فصل ازسال به ترکیه می روید، چراکه به راحتی می توانید مکانی را برای لذت بردن از طبیعت بیابید. از جنگل های یِنیجه در کارابوک (Yenice - Karabük)، گرفته تا کوه های بابا در فتحیه (Babadağ - Fethiye)، از پارک ملی کُره در قَسطَمونی (Küre - Kastamonu)، گرفته تا کوه های آرارات در ماسیس (Ağrı Dağı - Masis)، از آبشار دودِن در آنتالیا (Duden - Antalya)، گرفته تا دودکش های پری در کاپادوکیا (Peribacaları - Cappadocia)، و جاذبه های طبیعی متعدد دیگر، تنها چند نمونه از چنین جاذبه های گردشگری-طبیعی در ترکیه هستند.


تهیه و تنظیم: فرنار ممقانی

logo-samandehi