ورود

ارزان ترین کشورها برای سفر ایرانیان

علاقمندان به سفر در دنیا کم نیستند، بویژه کسانی که دوست دارند به خارج از کشور نیز سفر کنند؛ اما مشکلی که در اکثر مواقع وجود دارد، هزینه بالای سفرهای خارجی مانند: خرید بلیط، رزرو محل اقامت و ...، مخصوصا برای ایرانی ها می باشد. اما با وجود این، هنوز هم می توان سفرهای خارجی مقرون به صرفه ای را در کشورهای همسایه انجام داد.


شاید از دلایل ارزان تر بودن سفر به کشورهای همسایه، بتوان به: کوتاهی مسیر، هزینه کمتر خرید بلیط هواپیما به دلیل کوتاهی مسیر و فاصله کم ارزش ارزی با ارز رایج آنها، دانست. بر همین اساس، ما سفر به 6 کشور همسایه ایران که دارای جاذبه های گردشگری معروفی نیز می باشد، اشاره خواهیم داشت تا نه تنها شما بتوانید تجربه یک سفر مقرون به صرفه خارجی را داشته باشید، بلکه از آن لذت نیز ببرید.

ارمنستان


ارمنستان از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر، بیشتر مورد توجه ایرانیان جهت مسافرت قرار گرفته است. هرچند ارمنستان کشور بزرگی نیست، اما با وجود این دارای جاذبه های فراوان طبیعی و تاریخی زیادی می باشد. وجود آثار تاریخی و معماری زیبا در ایروان و جاذبه های طبیعی خارج از این شهر، رضایت هر گردشگری را فراهم می کند.


 یکی دیگر از مزایای سفر به ارمنستان، عدم نیاز به دریافت ویزا پیش از سفر بوده و شما می توانید آن را در فرودگاه دریافت کنید. وجود برخی تشابهات فرهنگی و تاریخ مشترک، از دیگر عواملی است که برای گردشگران ایرانی دارای جذابیت می باشد.


ترکیه


هرچند سفر به ترکیه مخصوصا در سال های اخیر، نسبت به قبل کمی پرهزینه تر شده، اما در عین حال یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری به شمار می رود. در بین پربازدیدترین مناطق این کشور، شهرهای: استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر و کوش آداسی، محبوب تریم مقصد های می باشند.  بر همین اساس می توان گفت، استانبول و آنکارا شهرهایی با جاذبه های تاریخی متعدد و پیشینه ای طولانی، آنتلیا مقصدی برای لذت بردن از سواحل گرم و دریای زیبا، ازمیر یک شهر مدیترانه ای با مناظر زیبا و غذاهای لذیذ و نهایتا کوش آداسی، ساحلی در غرب ترکیه برای لذت بردن از دریا و انواع تفریحات دریایی، می باشند.


امارات


تقریبا اکثر سفرها به مقصد امارات، با هدف رفتن به دبی صورت می گیرد؛ این شهر که توانسته خود را به یکی از شهرهای لوکس و مدرن معرفی کند، بیشتر به هدف انجام فعالیت های تجاری مورد توجه می باشد. این درحالی است که بسیاری از ایرانیان، به منظور لذت بردن از سواحل گرم این شهر بویژه در فصل های پاییز و  زمستان، خرید از مراکز خرید مجلل و نیز امکان استفاده از انواع تفریحات مفرح، مسافرت به آن را ترجیح می دهند.


گرجستان


سفر به کشورهای آسیای میانه و دیدن زیبایی های تاریخی و طبیعی کشورهایی چون گرجستان که همانند ارمنستات، دارای برخی تشابهات فرهنگی و تاریخی با ایران می باشد، اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. این کشور که به نوعی یک موزه روباز و مناطق طبیعی بکر می باشد، محبوب ترین مقصد گردشگری در آن، شهرهای تفلیس و و باتومی است.


مالزی


همانگونه که می دانید، مالزی از جمله کشورهایی است که بواسطه قرار داشتن در منطقه حاره ای، دارای یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی چون دریا و سواحل زیبا و نیز جنگل های سرسبز با تنوع بالای گیاهی و جانوری است. این کشور که دارای آثار تاریخی متعدد و پیشینه طولانی می باشد، بازتاب آن را به راحتی می تواند در تنوع قومی و نژادی و نیز غذاهای لذیذ این مالزی دید.


تایلند


تایلند از جمله کشورهایی ات که سفر به آن ارزان و با هزینه کم، امکان پذیر می باشد. این کشور نیز همانند مالزی با داشتن طبیعتی بکر و زیبا، دارای سواحلی بسیار زیبایی جهت گذراندن یک تعطیلات به یاد ماندنی است. از جمله شهرهای محبوب تایلند، می توان به بانکوک (پایتخت تایلند)، و نیز پاتایا، اشاره داشت.


تهیه و ترجمه: تایماز گلزار

logo-samandehi