ورود

10 مکان ایده آل برای عکاسی در ازمیر

پس زمینهء برخی عکس ها به معنی همه چیز است. ما در اینجا 10 مکان ایده آل برای گرفتن بهترین عکس ها در ازمیر را به شما معرفی خواهیم کرد تا عکس های بی نظیری را به یادگار داشته باشید.


برج ساعت


بی شک اولین سازه ای که هنگام آمدن به ازمیر به ذهن خطور می کند، برج ساعت است که در قلب ازمیر، در میدان کوناک واقع شده است. بنابراین اگر تنها یک فرصت برای سلفی گرفتن داشتید تا نشان دهید در ازمیر زیبا حضور داشته اید، اینجا مکانی است که باید عکستان را بگیرید. برج ساعت با تفاوت آشکاری که از سایر سازه های دوره عثمانی در معماری خود دار، یکی از محبوب ترین نقاط در ازمیر برای قرار ملاقات می باشد.


آسانسور تاریخی


آسانسور تاریخی که تاریخش به اندازه خود آن جالب می باشد، یکی دیگر از نمادهای این شهر است. این بنای 100 ساله، توسط «نسیم لِوی بایراکلی گل (Nesim Levi Bayraklıoğlu)» ساخته و برای تسهیل در حمل و نقل بین دو خیابان در کوناک، شاخته شده است. این بنا ساختمانی است که در هر دوطرف آن، می توان سلفی های زیبا با معماری بی نظیر و چشم انداز شهر گرفت.


تله کابین (Teleferik)


در نزدیکی جنگل های کاج قرمز و مناطق اتراق و گردشگری، تله کابین یکی از محبوب ترین مقصدهای بالجوا (Balçova)، می باشد که دومین تله کابین بزرگ در ترکیه است. در این مکان می توانید از منظره شهر و جنگل لذت برده و سلفی های عالی بگیرید.


کوردون بویو (Kordonboyu)


یکی از نقاطی که برای سفلی گرفتن عکس هنگام غروب باشکوه خورشید مناسب بوده و زیبایی آن بی حد و مرز است، سواحل طولانی کوردون بویو می باشد. شما می تو.انید پس از گذراندن یک روز دلپذیر، به این ساحل رفته و در کنار دریا یا روی چمن ها، عکس های دلخواه خود را بگیرید؛ مخصوصا اگر هوا گرم و آفتابی باشد، رفتن به این مکان و سلفی گرفتن اجتناب ناپذیر می شود. افرادی که به این ساحل می آیند، معمولا در کنار ساحل یا روی چمن ها: استراحت می کنند، موسیقی می نوازند، کشتی ها و قایق های ماهیگیری را تماشا می کنند و در پس زمینه< جنین مناظری، عکس و سلفی های زنده و واقعی تری می گیرند.


کادیفِ کاله (Kadifekale)


کادیفِ کاله که یکی از نقاط دیدنی ازمیر است، با ویرانه های آن متعلق به دوره های: هلنی، رومی، بیزانس و عثمانی است، تقریبا از هر نقطه شهر قابل رویت می باشد. البته این بدان معناست که تقریبا از تمام نقاط ازمیر، کادیفِ کاله قابل مشاهده و افتادن در سلفی شماست. پس از گرفتن عکس های سلفی خود، می توانید به کافه های اطارف قلعه رفته هنگام نوشیدن چای، از منظره باشکوه ازمیر لذت ببرید.


آسیاب های بادی آلچاتی (Alaçatı)


آسیاب های بادی آلچاتی که تاریخ ساخت آنه به دهه 1850 میلادی بازمی گردد، یکی از مشهورترین نقاط دیدنی آلچاتی و محبوب ترین مقصد گردشگری در چشمه (Çeşme)، است. این آسیاب ها پس از گذشت 150 سال از فعالیت و آسیاب گندم، امروزه به عنوان رستوران و کافه فعالیت می کنند. چهار آسیاب بادی که در اندازه های مختلف، در سطحی بالاتر از آلچاتی و مشرف به منطقه می باشند، مکانی عالی برا یگرفتن سلفی است.


منظره تراس در بوستانلی (Bostanlı Viewing Terrace)


این مکان که در منطقه کارشی یاکا (Karşıyaka)، و در بستانلی (Bostanlı)، واقع شده و نیز از نامش پیداست، یک بالکن وسیعِ رو به منظره دریاست که می توان غروب زیبای خورشید را در انچه تماشا کرد؛ از این رو، این تراس یا همان بالکن که شبیه به یک اسکله با داشتن مکانی برای نشتن و لم دادن است، برای کسانی که قصد تماشای غروب خورشید و ناپدید شدن آن در افق را دارند، مکانی ایده آل و محبوب می باشد؛ طراحی این سازه از چوب بوده و به گونه ای است که انگار بخشی از طبیعت است. علاوه بر منظره باشکوه غروب خورشید در پس زمینه سلفی های شما، در تابستان اجرای کنسرت های Sunset، منظره این نطقه را لذت بخش تر می کند.


بازار تاریخی کمرآلتی


این بازار که بین سال های 1650-1670 با افزودن حاشیه ساحل از طریق پیشروی ساحل و پر کردن بخشی از دریا ساخته شده، دارای مغازه هایی چون: زغال فروشی، فروشگاه های ادویه، سوغتی فروشی ها و آهنگری (در دوران ابتدایی)، می باشد و به مکانی تبدیل شده که بیشتر خرید روزانه از شیرینی فروشی ها در آن انجام می گیرد. همچنین تعداد زیادی مسافرخانه و چشمه زیبا در اطراف وجود این مکان وجود دارد که  می توانند تصمیم گیری برای زاویه یک سلفی در این بازار رنگارنگرا مشکل کند!


شهر باستانی افسس (Ephesus)


این شهر که در دوره باستان به عنوان یک شهر بندری در نقطه اتصال شرق به غرب ساخته شده، یکی از مهمترین تمدن ها، فرهنگ ها، مرکز علمی و هنری، بود و امروزه بقایای آن به بهشتی برای سلفی گرفتن تبدیل شده است. کتابخانه سلسوس (Celsus)، تئاتر بزرگ افسس، خانه های دارای تراس، معبد هادریان (Hadrian)، و معبد آرتمیس (Artemis)، برخی از نقاط دیدنی و متعدد این مکان می باشند.


پارک حیات وحش


اگر دوست دارید حیواناتی چون: پرندگان وحشی، فیل، ببر، شیر، خرس و گرگ ها، در پس زمینه سلفی شما قرار داشته باشند، پس حتما از پارک حیات وحش چیغلی (Çiğili)، دیدن کنید.


تهیه و ترجمه: تایماز گلزار

logo-samandehi