ورود

محبوب ترین مناطق گردشگری کشتی های تفریحی در ترکیه

ترکیه به عنوان کشوری که از هر چهار طرف در محاصره دریا قرار گرفته، بهشت واقعی برای تورهای یات (Yatch)، به شمار می رود. این کشور با: سواحل و خلیج های زیبا، جزایر، بندرها و لنگرگاه های امن، یکی از زیباترین خطوط ساحلی ماسه ای و صخره ای را دارا می باشد.


گردشگری با کشتی های تفریحی  یات در ترکیه


هر یک از مناطق تفریحی ترکیه فرصت های متنوعی را برای فعالیت در اختیار گردشگران قرار می دهد؛ از این رو، این کشور دارای مناطق زیبای طبیعی و فرهنگی بی نظیری است که در انتظار کشف شدن می باشند.


 استفاده از تورها و گردش در مناطق: استانبول آتاکوی، استانبول کالامیش، ازمیر، لِوَنت مارینا، چشمه آلتین یونوس، کوش آداسی، بودروم، مارماریس نت سل، مارماریس آلباتروس، مارینای خلیج مارماریس، کمر توربان، کلاب مارینا فتحیه، آنتالیا سه تور و مارینای قلعه ایچی، دارای کلیه شرایط استاندارد بین المللی را در این زمینه های تفریحی و گردشگری برآورد می کنند. 


همچنین، برای قایق های بادبانی نیز مناطق عالی لنگرگاهی با عمق حداکثر 12 متر، بین ازمیر و آنتالیا وجود دارند که در فصل تابستان و بادهایی که از سمت شمال غربی به جنوب شرقی در اژه میانی و جنوبی می وزند، برای چندین روز تداوم داشته و فرصتی عالی برای تورهای قایقرانی است. در زیر به 5 نقطه از محبوب ترین مناطق در ترکیه را به شما معرفی می کنیم:


خلیج فتحیه (Fethiye)


فتحیه با نام قدیمی تِلمسوس (Telmessos)، که در سواحل مدیترانه غربی واقع شده، برای سال ها محل سکونت اقوامی چون: ایرانی ها، لیکی ها، کاریایی ها و رومی ها بوده است؛ امروزه این منطقه که توانسته به لطف آثار هنری بجامانده از فرهنگ های مختلف، به شهرت فراوانی دست یابد، دارای گنجینه هایی چون: قلعه، بقایای تابوت دان ها و مقبره  های صخره ای، می باشد. همچنین، این شهر دارای دوازده جزیره به نام های: Şövalye، Kızılada، Tersane، Domuz، Katrancık، Yassıcalar، Göcek، Delikli، Gemiler، Şeytanlı و Karacaören، می باشد که در سراسر خلیج فتحیه پراکنده شده اند؛ از این رو، گردشگران می توانند تنها با طی چند کیلومتر از مرکز شهر، به آسانی به آن رسیده و بدون نگرانی از تهیه مایحتاج و هرآنچه برای گذراندن تعطیلات بدان نیاز دارید، همزمان تعطیلات خود را در ساحل سپری کنند. گوجِک (Göcek)، نام یک روستای ماهیگیری در حدود 30 کیلومتری فتحیه، از جمله مکان های جذاب این منطقه برای علاقمندان به قایق های بادبانی به شمار می رود. فتحیه و خلیج های منحصر به فرد آن، هر ساله به دلیل آب و هوای بسیار مطلوب خود میزبان گردشگرهای بسیاری برای لذت بردن از تورهای دریایی با قایق بادبانی می باشند.


کاش (Kaş)


کاش مکانی فوق العاده در جنوب منطقه مدیترانه است که در محل سابق شهر باستانی آنتیفلوس ساخته و در دوره هلنیستی و بعدها روم، یک بندر مهم به شمار می رفته است؛ از این رو، منطقه کاش به لحاظ تاریخی بین گردشگران بدلیل وجود آرامگاه های سنگی جالب و تئاتر باستانی، بسیار محبوب می باشد. همچنین، از آنجا که این امکان محل پهلو گرفتن قایق های کوچک است، دراای ارزش بسیاری است.


بودورم (Bodrum)


بودروم شهری است که در طول تاریخ به عنوان مکانی همواره در حال جنگ و تهاجم، مطرح بوده است. این شهر بندریِ مشهور که در شبه جزیره هالیکارناس ساخته شده، توانسته با: قلعه های واقع در آن و نیز کشتی سازی و قایق های بادبانی، نامش را به گوش جهانیان برساند. وجود دو بندر ویژه یات ها و همچنین خانه های سفید زیبا، بودروم را شگفت انگیز تر کرده است. بنادری که این قبیل قایق ها در آن قرار دارند، کلیه امکانات لازم برای پاسخگویی به تمام نیازهای گردشگران را فراهم می کنند.


مارماریس (Marmaris)


مارماریس، به لطف تفرجگاه گردشگری به روز و توسعه یافته خود که فرصت های فراوانی را برای گردشگران ارائه می دهد، به یکی از مهمترین مراکز تفریحی ترکیه تبدیل شده است. علاوه بر وجود بزرگترین بندر یات ترکیه: هتل ها، رستوران ها و کلاب های شبانه، مغازه های مختلفی نیز در آن وجود دارد. با وجود برخی بقایای آثار باستانی و معماری که از تمدن های مختلفی مانند: مصر، اِیونی، دورا، پارس، مقدونیه، سوریه، روم، بیزانس و عثمانی، بجامانده، تا به امروز توانسته همچنان محفوظ مانده و بافت تاریخی خود را حفظ کند. با این حال، در آن بقایای ویرانه های شهر باستانی همچنان وجود دارد که می توان از نزدیک آنها را مشاهده کرد. حمل و نقل در این منطقه به خوبی توسعه یافته و دسترسی به کلیه سواحل اطراف و نیز سایر مناطق به راحتی امکان پذیر می باشد.


آنتالیا (Antalya)


آنتالیا با زیبایی های طبیعی و تاریخی، سواحل باشکوه، مارینا، خلیج و دریای پاک خود، یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری ساحلی در ترکیه می باشد. این منطقه که امکان فعالیت های مختلفی را دارد، دارای امکاناتی چون: هتل، رستوران، کافه، کلوپ های شبانه، مغازه ونیز برگزاری مسابقات ورزشی مختلف و رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی برای گردشگران می باشد. علاوه بر جاذبه های گردشگری دیدنی مذکور، شما می توانید مکان های بی نظیری مانند: دالیان، اولیمپوس، تروی (تروا)، و افس را کشف و از تور قایقرانی در آب های لاجوردی اژه لذت ببرید.


تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

logo-samandehi