ورود

خلیج کلئوپاترا، زیباترین ساحل اژه در چشمه

خلیج کلئوپاترا، معروف به ساحل «سیعاجیک (Sığacık)»، با زیبایی باشکوه و چشم انداز بی نظیرش، مکانی کمتر شناخته شده در چشمه می باشد. ما در این مقاله این ساحل زیبا را با قلم اینفلوئنسرهایِ گردشگر معروف اینستاگرام یعنی «Elitfukara» به شما معرفی می کنیم.


بی شک یکی از مکان هایی که هنگام فرارسیدن فصل تابستان ، گردشگران بیشترین سفر را به آن می کنند، شهر زیبای ازمیر می باشد. از عمده ترین دلیل این امر، پاکیزگی دریا، زیبایی سواحل و زندگی پر تلاطم شبانه آن می باشد که موجب شده نزد گردشگران بسیار محبوب گردد. علاوه بر این موارد،  وجود مکان های تاریخی ازمیر را به شهری زیبا برای گردشگری تبدیل کرده است که میتوان مکان های زیبایی برای عکاسی در ازمیر پیدا کرد. حال نظرتان صحبت در رابطه با سواحلی که هرگز نامش را نشنیده اید چیست؟ جایی که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد، خلیج کلئوپاترا معروف به ساحل سیعاجیک (Sığacık)، واقع در اُواجیک از توابع چشمه است. شما می توانید با رفتن به چشمه یا آلاچاتی، مکان های زیادی برای شنا کردن پیدا کنید، اما مطمئنا مکانی را ترجیح می دهید که علاوه بر لذت بردن از زیبایی آن، از هجوم انبوه گردشگران نیز در امان باشید.


خلیج کلئوپاترا


اطلاعات کلی درباره خلیج کلئوپاترا


این خلیج زیبا که در شهر آلانیا قرار دارد، یکی از صدها ساحل ترکیه با پرچم آبی، به نشانه پاکیزگی است. خلیج سیعاجیک در امتداد دریای مدیترانه به طول 2 کیلومتر، در غرب شبه جزیره تاریخی آلانیا، هر ساله میزبان حداقل 2 میلیون مسافر و گردشگر داخلی و خارجی می باشد. بنا بر داستان هایی نقل شده، دلیل نامگذاری این ساحل به اسم «کلئوپاترا» ملکه زیبای مصر و همسر «جولیوس سزار»، حضور وی در سواحل زرین و شنی این منطقه و شنا کردن در آن است. از دیگر نام هایی که خلیج و ساحل کلئوپاترا نزد مردم محلی بدان معروف می باشد، «ساحل داملاتاش» به دلیل نزدیکی به غاری به نام غار داملاتاش است.


موقعیت خلیج کلئوپاترا/ساحل سیعاجیک و نحوه دسترسی به آن


از آنجایی که این خلیج در جایی دور از چشم قرار دارد، لذا برای رفتن به آنجا حتما این نوشته را بخوانید. برای رسیدن به این ساحل، باید از یک مجتمع مسکونی عبور کنید. لذت بخش ترین کار برای این سفر، اجاره خودرو در ترکیه می باشد، زیرا مکان های زیادی برای بازدید در اطراف آن وجود دارد. شما در مسیر خود به خلیج دِلیکلی (Delikli)، بدون نیاز به پیاده شدن از خودرو می توانید راه خود را مستقیم ادامه دهید. پس از پیمودن حدود 3 کیلومتر، یک پیچ تند به سمت چپ در جاده وجود دارد. با رسیدن به این مکان، خواهید دید که ورودی مجتمع به نام «Özpamir»، شما را به این ساحل هدایت خواهد کرد. در ورودی این مجتمع یک بخش نگهبانی وجود دارد که ممکن است برای ورود به آن دچار تردید شوید، اما جای نگرانی نیست و پس از عبور و کمی طی نمودن مسیر، به این ساحل زیبا می رسید.

شهردار منطقه درخصوص نحوه دسترسی سایرین به این ساحل از طریق عبور از ورودی مجتمع، به ساکنین چنین گفته: " اگر به افراد متفرقه اجازه ورود ندهید، خودتان نیز حق استفاده از این خلیج را نخواهید داشت." از این رو، ساکنین ناخواسته مجبور به استفاده مشترک از این ساحل با سایرین می باشند. البته باید گفت دلیل این عدم تمایل، احترام نگذاشتن برخی افراد به سایرین و طبیعت می باشد. باید درنظر داشته باشید که با خودرو نمی توانید به ساحل بروید و پس از پارک آن در مکانی مناسب در جاده، یک راه پله طولانی در انتظار شماست و بعد آن، منظره ای فوق العاده!خلیج کلئوپاترا


ویژگی خلیج کلئوپاترا/ساحل سیعاجیک


این دریا شاید دارای سردترین آب در اطراف ازمیر برای شنا کردن باشد. منظور ما از سردترین آب، در ماه آگوست می باشد، اما باید گفت این آب سرد در هوای گرم بسیار دلنشین است. درخصوص پاکیزگی دریا نیز باید گفت مطلقا جای نگرانی وجود ندارد؛ در این دریا، ماهی ها شما را احاطه کرده و با انعکاس نور آفتاب در دریا، منظره ای شگفت انگیز در زیر آن بوجود می آید. در ساحل سایه ای وجود ندارد و سایبان های آن مخصوص ساکنین است، لذا اگر به دنبال سایه می گردید، باید برای خود چتر بردارید. در آخر اینکه، بیایید از طبیعت محافظت کنیم! زباله هایمان را به سطل آشغال بیندازیم یا آنها را در کیسه ها گذاشته و با خود ببریم. ما باید از طبیعت محافظت کنیم بیایید ارزش آن را بدانیم.

آدرس دقیق: Kızlar Pınarı, Atatürk Blv. No:199, 07460 Alanya/Antalyaساحل کلئوپاترا


تهیه و تنظیم: فرناز ممقانی

منبع: yolcu360.com

relatedArticles

logo-samandehi