ورود

آبشار ماناوگات در آنتالیا

آبشار «ماناوگات (Manavgat)» در منطقه ای به همین نام، یکی از مهمترین و زیباترین آبشارهای کشور ترکیه می باشد که در آنتالیا بوده که هر ساله هزاران نفر از آن دیدن می کنند.

اطلاعات کلی درباره آبشار ماناوگات


آبشار ماناوگات که در بخش «ماناوگات» در استان آنتالیا واقع شده، از مرکز منطقه 3 کیلومتر و از آنتالیا 72 کیلومتر فاصله دارد؛ آبشار «ماناوگات» نیز که نام خود را از مرکز این منطقه گرفته، دارای ارتفاع 3-4 متر بوده و دارای مناطق زیادی در اطراف آبشار برای پیک نیک و سپری کردن اوقات فراغت می باشد. این آبشار به ویژه برای کسانی که در آنتالیا و اطراف آن زندگی کرده و همچنین می خواهند به دور از هیاهوی شهر و در آغوش طبیعت تعطیلات یکروزه آخر هفته خود را سپری کنند، فرصت بی نظیری به شمار می رود. لذا، می توان گفت آبشار ماناوگات یکی از زیباترین مناطقی است که مردم می توانند از طبیعت بی نظیر آن لذت ببرند.


چشمه «دومانلی (Dumanlı)» نیز به عنوان بزرگترین منبع تغذیه آبشار، با جریان تند خود از زیر سنگ های موجود در پشت آبشار می جوشد. در منطقه ای که آبشار در آن قرار دارد، می توانید رَفتینگ (قایق سواری در رودخانه های خروشان)، و سافاری با ماشین نیز انجام داد؛ همچنین، می توانید در چایخانه هایی که دارای منظره باشکوه آبشار می باشند، چیزی نوشیده و خستگی روز را به در کنید.


فعالیت های قابل انجام در آبشار ماناوگات


در منطقه آبشار، مکان هایی وجود دارد که می توان به صرف غذا و انواع نوشیدنی های کرم و سرد پرداخت که توصیه می شود حتما خوردن ماهی را در آنجا امتحان کنید. همچنین، در این منطقه می توان: اتراق نمود و نیز در رفتینگ و سافاری شرکت کرد. در کنار آبشار ماناوگات، مکان هایی نیز وجود دارند که می توان نیازهای اساسی خود مانند: مکانی مناسب برای پارک خودرو، دستشویی، خرید کتاب، سوغاتی و بوفه را، برآورده کرد.


هزینه ورودی برای سال 2020


هزینه ورود به منطقه آبشار، 10 لیر بوده و اگرچه برخی مسافرین با پرداخت این مبلغ مخالفت می کنند، اما در واقع این هزینه صرفا برای پاکیزگی و نگهداری از منطقه دریافت می شود؛ توجه داشته باشید که هزینه ورودی ممکن است با توجه به فصل کمی تغییر کند. درخصوص ساعات بازدید نیز هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و هر زمان که بخواهید، می توانید از این آبشار دیدن کنید.


محل اسکان


در نزدیکی منطقه آبشار، گزینه های مختلفی جهت اقامت چون: هتل و پانسیون وجود دارد که به راحتی می توان یکی از آنها را متناسب با بودجه خود انتخاب نمایید.


تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

logo-samandehi