ورود

جزیره قلم در ازمیر

«جزیره قلم (Kalem Adası)» واقع در منطقه «دیکیلی»، معروف به مالدیو اژه در ازمیر ترکیه می باشد. این جزیره که خارج از روستای «بادِملی» از توابع دیکیلی قرار دارد، توانسته با دریای فیروزه ای و چشم انداز شگفت انگیزش، توجه همگان را به خود جلب نماید.


آشنایی با جزیره زیبای قلم


اگر در یک شهر پرجمعیت زندگی می کنید و از شلوغی و هرج و مرج روزمره کاملا خسته شده اید، می توانید با چند روز حضور در جزیره قلم، اندکی از زندگی پر هیاهوی خود دور شوید. شما می توانید روزهای خود را در این جزیره آرام، با صدای جیرجیرک ها آغاز و شب ها را با تماشای میلیون ها ستاره به خواب بروید. این جزیره که دارای شن های بسیار ریز و ساحل مجهز به صندلی های زیبا برای استراحت کردن می باشد، به راستی تجربه یک بهشت واقعی را به شما خواهد داد؛ لذا، اگر علاقه زیادی به دریا و سواحل اژه دارید، حتما از این جزیره دیدن کنید. شما با آمدن به این جزیره آرام، می توانید شانس چشیدن شراب های تهیه شده از انگورهای نارس روستای «بادِملی» را نیز امتحان نمایید.


جزیره قلم ازمیر


مراکز اقامتی جزیره قلم 


شاید برایتان جالب باشد بدانید، این جزیره به قدری کوچک است که در آن فقط یک هتل وجود داشته و شما می توانید با پارک خودروی خود در روستا، با سوار شدن به قایق هایی که به این جزیره می آیند، به آنجا بروید. از  این رو، حتما پیش از رفتن با هتل تماس گرفته و اتاق خود را رزرو کنید، چراکه در غیر این صورت، جایی برای اسکان نخواهید داشت؛ درنتیجه، حتی اگر قصد اقامت داشته باشید، پیدا کردن جای خالی در این هتل 30 اتاقه چندان ساده به نظر نمی رسد و برای همین، تعداد محدودی چادر در ساحل برای پذیرایی از مهمانان وجود دارد.


از دیگر نکات جالب درخصوص این جزیره، مبلغی است که شما هنگام ورود به آن پرداخت می کنید که دربرگیرنده هزینه هایی چون: ورود به جزیره، استفاده از قایق برای سفر به سایر منطقه، صرف نوشیدنی، استفاده از صندلی های ساحلی، چتر و نیز حوله، می باشد. لذا، هنگامی که با خودرو شخصی به روستای «بادملی» می آیید، تنها لازم است به پارکینگ «هتل اولیویرا (Oliviera Resort)» متعلق به جزیره رفته و خودروی خود را رایگان در آن پارک کنید. همچنین نظیر جزایر کارائیب، شما نمی توانید در جای دیگری غیر از هتل اولیویرا اقامت کنید، سایر مناطق جزیره پوشیده از جنگل می باشد.


جزیره قلم در ازمیر


لذت اقامت در ویلاهای جزیره قلم


با توجه به اینکه این جزیره گزینه بسیار خوب برای کسانی است که می خواهند در ترکیه به سفری عاشقانه یا ماه عسل بروند، این افراد می توانند در ویلاهای کوچک و دو طبقه ای آن اقامت کرده و در طول روز در آبهای زیبای هتل شنا کنند؛ البته هزینه هتل شامل: صبحانه و شام نیز می باشد. درصورت تمایل، شما می توانید شام خود را در بالکن مشرف به جزیره «میدیلّی (Midilli)» و تماشای غروب دل انگیز آفتاب نوش جان کنید هنگام شب نیز، در بار کوچک هتل در کنار نوشیدنی خود، از موسیقی لذت ببرید.


امکانات تفریحی در هتل جزیره قلم


علاوه بر آنچه گفته شد، این جزیره که به زیبایی های موجود در زیر دریای خود نیز شهرت دارد، به راحتی می تواند شما را شیفته خود نماید. داخل هتل یک مرکز ورزش های آبی برای یادگیری غواصی و انجام ورزش های زیر آب وجود دارد که در مرکز ورزش های آبی نیز می توانید نشان غواصی یک الی سه ستاره که از سوی فدراسیون ورزش های زیر آب ترکیه (TSSF)، تایید شده، دریافت کنید.


جزیره قلم ازمیر ترکیه


دسترسی به جزیره


دسترسی به جزیره قلم، از طریق روستای «بادِملی» ممکن بوده و شما با سوار شدن به قایق، می توانید از «بادملی» به جزیره قلم بروید. همچنین، فاصله آن از ازمیر 115 کیلومتر می باشد.

 

منابع:

logo-samandehi