ورود

نکات مهم هنگام تحویل خودروی کرایه ای

برای اجاره ماشین در ترکیه نکاتی وجود دارد که دانستن آنها برای مسافران و علاقمندان به کرایه خودرو در ترکیه، بسیار ضروری است. فرقی نمی کند کرایه ماشین در ترکیه را برای اولین بار است انجام می دهید یا چندمین بار، چراکه اگر به موارد زیر توجه نداشته باشید، می توان اجاره خودرو در ترکیه که امری ساده می باشد، را برای شما سخت و دردسرساز کند.


پرداخت عوارض جاده ای


به طور معمول، خودروهای اجاره ای دارای برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض (HGS یا OGS)، هستند که هنگامی که خودرو از درگاه های عوارضی عبور می کند، پرداخت به صورت خودکار انجام می گیرد. به یاد داشته باشید، حتما در خصوص وجود برچسب HGS یا OGS از شرکت اجاره ماشین سوال کنید که آیا خودروهای آنها چنین برچسب هایی دارد یا نه. درصورتی که یکی از این برچسب ها بر روی شیشه جلوی ماشین قرار داشته باشد، شما می توانید با شارژ برچسب و پرداخت هزینه به شرکت کرایه خودرو، با خیال راحت تردد نمایید. اگر این برچسب را شارژ نکنید، یا باید هنگام تحویل خودرو به شرکت، این مبلغ را به آنها بپردازید یا در هر بار عبور از هر عوارضی توقف کرده و هزینه را پرداخت کنید.پرداخت عوارض جاده ای


خدمات ترنسفر و ارائه خودرو به مشتری در مکانی غیر از پارکینگ شرکت


گاهی برخی مشتریان علاقه ای به رانندگی در یک کشور خارجی نداشته یا مدارک لازم را برای این کار ندارند، اما با وجود این، آنها همچنان علاقمندند اقدام به اجاره ماشین در ترکیه کرده و برای تردد آسان از آن استفاده نمایند؛ در چنین شرایطی، آنها می توانند درصورت وجود خدماتی مانند این، یک خودرو را همراه با راننده (ترنسفر)، کرایه نمایند.


همچنین، برخی مواقع مشتریان به دلایل مختلف قادر به حضور در پارکینگ شرکت برای دریافت خودرو نبوده و از شرکت کرایه ماشین در ترکیه درخواست می کنند تا خودرو را در مکان دیگری به آنها تحویل دهند؛ شما می توانید این موضوع را پیش از اجاره خودرو، از شرکت جویا شوید.


تهیه عکس یا فیلم از خودرو پیش از استفاده


توصیه می گردد پیش از آنکه از خودروی کرایه ای استفاده نموده و از پارکینگ شرکت خارج شوید، حتما از زوایای مختلف داخل و بیرون خودرو عکس یا فیلم بگیرید تا از هرگونه بحث در رابطه با آسیب احتمالی از جانب شما به خودرو توسط شرکت، ممانعت به عمل آید.


برگرداندن خودرو به شرکت پیش از پایان مهلت قرارداد


یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای مشتریان بوجود می آید و آنها را ملزم به پرداخت جریمه می نماید، تاخیر در بازگرداندن خودرو به شرکت می باشد. معمولا برخی شرکت ها تا یک ساعت تاخیر را بدون اشکال درنظر می گیرند و برخی دیگر نیز مشتری را مشمول پرداخت جریمه می کنند؛ از این رو، توصیه می گردد حتما خودرو را پیش از پایان مهلت قرارداد، به شرکت بازگردانید.


اجاره ماشین در ترکیه


نیاز به شستشو یا تعمیر نقص های کوچک فنی خودرو


در حالت کلی، نیازی به شستشوی ماشین و بردن آن به کارواش برای نظافت نیست، ولی اگر داخل خودرو مملو از زباله یا بیرون آن پر از گل و لای می باشد، پس حتما پیش از تحویل خودرو به شرکت، آن را نظافت نمایید (احتمال جریمه شدن شما به دلیل کثیف بودن خودرو وجود دارد).


درصورت بروز هرگونه نقص فنی در خودرو کرایه ای، ابتدا موضوع را به شرکت گزارش دهید؛ در چنین شرایطی اگر نقص فنی جدی باشد، شرکت علاوه بر فرستادن ماموری برای تعمیر، شاید یک خودروی جایگزین را نیز برای شما ارسال نماید؛ اما اگر نقص فنی جزئی بوده و شرکت نیز موافقت نماید، می توانید خودرو را جهت تعمیر، به تعمیرگاه ببرید. به یاد داشته باشید، حتما رسید هزینه پرداختی را از تعمیرگاه دریافت کرده و به شرکت بدهید؛ ثانیا، اگر نقص خودرو به دلیل استفاده نادرست شما رخ داده باشد، پس شرکت هیچ هزینه ای به شما پرداخت نخواهد کرد، ولی اگر نقص فنی از قبل وجود داشته باشد، شرکت موظف به پرداخت هزینه تعمیر به شماست.


نظافت خودروی کرایه اینکته: معمولا شرکت های اجاره خودرو در ترکیه، خودرو ها را پیش از تحویل به مشتری مورد بازرسی و معاینه فنی قرار می دهند تا مشکلی برای مشتری هنگام استفاده از خودرو، بوجود نیاید.


تهیه و تنِظیم: تایماز گلزار

logo-samandehi