ورود

هتل پرا پالاس در استانبول ترکیه

این هتل که در واقع یک بنای تاریخی و گنجینه ای ارزشمند از روزهایی است که میزبان مسافران قطار معروف اورینت اکسپرس (Orient Express)، می باشد، همچنان شکوه خود را حفظ کرده با معماری تحسین برانگیزش، هنوز پذیرای مهمان های خود می باشد.

هتل مجلل «پِرا پالاس (Pera Palace)»، قدیمی ترین هتل اروپایی در استانبول است که در قرن نوزدهم ساخته و میزبان مسافرانی بود که از طریق قطار Orient Express، به شرق سفر می کردند. این هتل که یکی از برجسته ترین ویژگی های آن، معماری زیبا و تحسین برانگیزش می باشد، در اتاق های آن نقاشی چهره های معروفی مانند: ارنست همینگوی، ادوارد هفتم (پادشاه انگلیس)، آلفرد هیچکاک و جکی کندی، کشیده شده است. امروزه برخی از اتاق های هتل پرا پلاس، همچنان با همان باشکوه سابق خود که میزبان افراد سرشناس اسم برده شده بوده، از مهمان های ویژه اش پذیرایی می کند.هتل پرا پالاسیکی از معروف ترین اتاق های این هتل، اتاق 101 متعلق به «مصطفی کمال آتاتورک» بنیانگذار جمهوری ترکیه و اولین رئیس جمهور آن می باشد؛ این اتاق که مبلمان و دکوراسیون قدیمی آن از سال 1917 همچنان دست نخورده حفظ شده، عقربه ساعت موجود در آن، در لحظه مرگ آتاتورک متوقف شده است. همچنین، از دیگر اتاق های معروف و بسیار محبوب هتل پرا پالاس می توان به اتاق 411 اشاره داشت که با نام اتاق «آگاتا کریستی» نیز شناخته می شود، اشاره داشت؛ او که به عنوان «ملکه داستان های جنایی» معروف است، بین سال های 1926-32 چندین بار در این اتاق اقامت داشته و گفته می شود معروف ترین رمان های خود از سری داستان های «هرکول پوآرو (Hercule Poirot)» را به نام «قتل در قطار اورینت اکسپرس (Murder on the Orient Express)» در این اتاق نوشت.هتل پرا پالاس ترکیه


ویژگی های بنای هتل پرا گالاس


این هتل که در بخش «اروپای کوچک» استانبول و محله «بی اوغلو (Beyoğlu)» واقع شده، نمای بیرونی آن آمیزه ای است از عناصر هنر نوین با سبک شرقی و نئوکلاسیک؛ همچنین، بواسطه حضور متعدد چهره های سرشناس و ثروتمند در هتل پرا پالاس، در ورودی آن تاجی از شیرهای طلایی نصب شده است. در درون هتل نیز، یک آسانسور تاریخی با ساختار عجیب و غریب از چوب و آهن فرفورژه به رنگ تیره وجود داشته و در لابی بزرگ آن، از سنگ های قیمتی زیبای و وسایلی چون: تلفن چوبی قدیمی و ...، استفاده گردیده است.


هتل پرا پالاس استانبولنحوه دسترسی به هتل


هتل پرا پالاس در خیابان Mesrutiyet 52 واقع شده و نزدیکترین ایستگاه مترو به آن، Haneişhane می باشد. امکان اقامت در اتاق های آتاتورک و آگاتا کریستی وجود نداشته ولی می توان از آنها بازدید نمود.


تهیه تنظیم: فرناز ممقانی

relatedArticles

logo-samandehi