ورود

انتخاب شرکت و ماشین مناسب برای کرایه خودرو در ترکیه

یکی از مهمترین دلایل اجاره خودرو، راحت رسیدن به مقصد می باشد؛ حتی اگر تعدادتان زیاد باشد، گاها می توانید با اجاره خودرو با بودجه مناسب تری، به مقصد برسید. با این حال، امروزه کسانی که به دلیل COVID-19 می خواهند به صورت جداگانه با رعایت پروتکل های بهداشتی سفر کنند، گزینه اجاره خودرو را بیشتر ترجیح می دهند. این اقدام نیازمند آگاهی از مواردی است که به آنها اشاره خواهیم کرد.


مقایسه شرکت های اجاره خودرو پیش از انتخاب


همانطور که می دانید، شرکت های اجاره خودروی بسیاری وجود دارند که می توانید از خدمات آنها استفاده کرده و به راحتی خودروی مورد نیازتان را اجاره کنید. اما اگر قصد انجام این کار را دارید و دوست ندارید به هیچ عنوان ایمنی و بودجه خود را به خطر بیندارید، پس بهتر است حتما از قبل شرکت هایکرایه خودرو را با هم مقایسه و آنها را متناسب با استاندارهای تعیین شده و کیفیت خدماتی که ارائه می دهند، انتخاب کنید. لذا قبل اجاره، خواندن نظرات مشتریان درخصوص شرکت مورد نظر، می تواند در میزان قابل اطمینان بودن شرکت به شما کمک کند. علاوه بر این، در صورت تمایل می توانید از نزدیکان خود که قبلا خودرو کرایه کرده و از خدمات شرکت مربوطه راضی بوده اند، کمک بگیرید.


همچنین، شما باید قیمت خودروها را متناسب با ویژگی های آنها مقایسه کنید، چراکه قیمت آنها با هم متفاوت هستند؛ البته، توصیه نمی کنیم که ارزان ترین آنها را انتخاب کنید چون ارزان بودن آنها به معنای خدمات کمتر یا کیفیت پایین می باشد. درنتیجه، بررسی گزینه ها و انتخاب درست، می تواند به سفری امن و مقرون به صرفه منجر شود.


انتخاب خودرویی متناسب با نیازتان


یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب خودرو از شرکت های اجاره ماشین در نظر بگیرید، ظرفیت، نوع سوخت مصرفی و کاربری، می باشد. اگر به تعطیلات می روید، باید تعداد چمدان ها و افرادی که همراه شما هستند را درنظر بگیرید. اگر قصد رفتن به مسیرهای بیرون شهر و احتمالا دشت و کوه را دارید، پس باید یک خودروی شاسی بلند اجاره کنید. اما اگر می خواهید هزینه های خود را تحت کنترل داشته باشید، سعی کنید یک خودرو با سوخت گازوئیل را کرایه نمایید.


ارزیابی شرایط دریافت و تحویل خودرو


شاید بنظر مهم نیاید، ولی اینکه آیا می توانید خودرو را در شهر یا مکانی غیر از پارکینگ شرکت، دریافت یا تحویل دهید و آیا امکان ترنسفر خودرو وجود دارد یا نه، از جمله موارد مهم هستند. اگر به این نکات پیش از اجاره خودروتوجه نکنید، ممکن است شما را با مشکلات زیادی مواجه کند.


توجه به نوع سوخت مصرفی خودرو


خودروها در ترکیه دارای سه نوع سوخت رایج می باشند که جایگاه های سوخت آنها نیز به خوبی در دسترس هستند: بنزینی، گازوئیلی و گاز طبیعی. نکته مهم در این رابطه، ارزان بودن قیمت کرایه ماشین های بنزینی در مقایسه با خودروهای گازوئیلی است؛ ولی دلیل آنکه خودروهای گازوئیلی محبوب تر هستند، ارزان بودن قیمت سوخت گازوئیلی نسبت به بنزین می باشد. لذا، اگر بخواهید هزینه کرایه ماشین های گازوئیلی را با خودروهای بنزینی در طول مدت اجاره مقایسه کنید، خواهید دید که اجاره خودروهای گازوئیلی بیشتر به نفع شما خواهند بود. در رابطه با خودروهای گاز سوز نیز باید گفت، هر چند این نوع خودروها بسیار برای محیط زیست مناسب تر بوده و آلودگی کمتری ایجاد می کنند، اما باوجود مقرون به صرفه بودن، محبوبیت کمتری در بین مشتریان دارند.


مطالعه کامل قرار داد پیش از امضای آن


عاقلانه است هر قراردادی را حتما پیش از امضا، بطور کامل مطالعه کنید تا از تمامی شرایط قرارداد که ممکن است به ضرر شما باشد، اطلاع کسب کنید. همچنین، این اقدام به شما کمک می کند با اطمینان بیشتری ماشین موردنظرتان را کرایه نمایید.


اطمینان از وجود بیمه نامه های لازم


در ترکیه تمامی خودروها، ملزم به دریافت بیمه بدنی و شخص ثالث هستند؛ علاوه بر این دو بیمه نامه، شرکت های کرایه خودرو بیمه خسارات جزئی که مواردی مانند: شکستگی آیینه بغل، خراشیدگی روی بدنه و ...، را تحت پوشش قرار می دهد، ارائه می نمایند؛ پس حتما از وجود این سه بیمه در رابطه با ماشین های اجاره ای، اطمینان حاصل کنید.

 

تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

logo-samandehi