ورود

اماکن تاریخی ناشناخته در ترکیه

با توجه به قدمت و حضور اقوام مختلف در این منطقه جغرافیایی، هنوز در ترکیه بقایا، خرابه ها یا مکان هایی که هنوز به خوبی نگهداری و تا به امروز پابرجا مانده اند، وجود دارد که بسیاری از گردشگران و بازدید کنندگان را به خود جلب می کند.

اوزونگول (Uzungöl)


این مکان که در منطقه چایکارا (Çaykara)، در استان ترابوزون (Trabzon)، واقع شده است، طبیعت آن بقدری زیباست که تصور خواهید کرد در سوئیس یا کوه های آلپ هستید. اوزونگول که با خودرو حدودا 1 ساعت 35 دقیقه از ترابوزون فاصله دارد، به واقع یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در ترکیهاست؛ وجود خانه های سنتی ترکیه ای و نیز مناظر فوق العاده زیبا، تعطیلاتی به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد.


اولودنیز (Öludeniz)


اولودنیز نام منطقه ای کوچک و یک اقامتگاه ساحلی در فتحیه در استان موغلا (Fethiye of Muğla)، است که به امکانات: چتربازی، سواحل و نیز مناظر خارق العاده خود، مشهور می باشد. بنا به گفته بسیاری از گردشگران که به این منطقه آمده اند، اولودنیز بهشتی برای مسافرانی است که به دنبال سواحل زیبا، آرام و اقامت در روستاهای زیبا هستند.


آسپندوس (Aspendos)


ممکن است کولوزیوم را که مشهورترین آمفی تئاتر جهان است بشناسید، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید آسپندوس که در آنتالیا قرار دارد، به دلیل داشتن آمفی تئاترهایی که به خوبی از آنها محافظت شده، بین مورخان و باستان شناسان بسیار مورد توجه می باشد. این مکان بزرگ که گنجایش 12000 نفر را داراست، در سال 155 قبل از میلاد بنا شده است.


مقبره های سنگی میریا (Myra’s Rock Tombs)


مایرا که پیش از این یکی از شهرهای یونان باستان در لیسیا (Lycia)، بوده، امروزه در دمره (Demre)، در آنتالیا قرار دارد. این مکان بواسطه مقبره های سنگیی که به شکل عمود می باشند، شهرت دارد.

خانه های کندویی شکل حاران (Harran Beehive Houses)


این خانه های بی نظیر که زمانی بخشی از شهر حاران و در بین النهرین باستان قرار داشتند، امروزه در منطقه شانلی اورفا (Şanlıurfa)، بوده و مکان عالی برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و فرهنگ مردم این منطقه است. خانه های به شکل کندو که تا سال 1980 همچنان زندگی در آنها جریان داشته، دارای معماری ای متعلق به 3000 سال پیش می باشد.


هاتوشا (Hattusha)


این مکان باستانی که حدود 2000 سال پیش از میلاد، مردم هاتیان (Hattian)، در آن زندگی می کردند، به دستور یک پادشاه هیتی به عنوان محل سکونت انتخاب و پایتخت امپراطوری هیتیت (Hittite)، گردید. هاتوشا که توسط سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده، امروز در استان کوروم (Corum)، بوده و برخی از بقایای آنها مانند: دروازه ها ، معابد و کاخ ها، همچنان حفظ گردیده اند.


تهیه و تنظیم: تایماز گلزار

logo-samandehi