ورود

ماوی گول در راه جهانی شدن

بنا به اعلام دفتر حفاظت از طبیعت و پارک های ملی شعبه گیرِسون (Giresun)، با اتمام سرمایه گذاری ها تا پایان سال 2022، آنها قصد دارند ماوی گول (Mavi Göl)، را به یکی از مقاصد مهم گردشگری در طبیعت در ترکیه تبدیل نمایند.


در بیانیه ای که در شبکه های اجتماعی مرتبط با اداره حفاظت از طبیعت و پارک های ملی شعبه گیرسون ارائه شد، پارک طبیعی کوزالان که شامل ماوی گول (دریاچه آبی)، نیز می باشد، توسط اداره کل حفاظت از طبیعت و پارک های ملی، به ثبت رسیده و در سال 2017 برای بهره برداری افتتاح شده است. در این بیانیه آمده که این پارک، توانسته سال گذشته میزبان 60 هزار بازدیدکننده بوده و تبدیل به یک مرکز گردشگری مهم در گیرسون شود؛ همچنین اعلام شده، %90 بازدیدکنندگان گردشگران بومی و %10 دیگر، خارجی بوده اند.


تبدیل ماوی گول به یکی از مقصدهای مهم گردشگری


در بیانیه اداره حفاظت از طبیعت و پارک های ملی شعبه گیرسون چنین آورده شده است: "گردشگران خارجی غالبا از کشورهایی چون:: عرب، انگلستان، آلمان، یونان و اسپانیا، می باشند. سرمایه گذاری های ما، همچنان در ماوی گول که در راه تبدیل به یک برند جهانی است، ادامه دارد. با تکمیل سرمایه گذاری ها تا پایان 2022، قصد داریم آن را به یکی از مقاصد مهم گردشگری طبیعی در ترکیه تبدیل کنیم."


پارک طبیعی کوزالان که از مهمترین مکان های گردشگری این شهر می باشد، با جاذبه هایی مانند: آبشار، سنگ های تراورتن، دریاچه ها، رودخانه ها و جنگل های پرآب، در منطقه ای به مساحت 482 هکتار در بخش دِرِلی، توجه همه را به خود جلب می کند؛ علاوه بر دریاچه ماوی، 129 گونه گیاهی متعلق به 60 خانواده نیز در این پارک طبیعی وجود دارد.


تهیه و تنظیم: فرناز ممقانی

logo-samandehi