ورود

8 نکته مهم پیش از مسافرت با خودرو شخصی یا کرایه ای

هر سفری، بویژه اگر مفرح و شاد باشد، همراه با یادگیری نکات و دیدن مکان های جدیدی توام می گردد؛ اما، درست هنگام خروج از خانه، حس این که «آیا چیزی فراموش کردم؟» لحظه ای ما را رها نمی کند. از این رو، قبل خروج از خانه باید یک چک لیست تهیه و تدابیر لازم را انجام دهید. نکته مهم دیگر، مواردی است که درصورت استفاده از خودروی کرایه ای یا شخصی، باید آنها را در نظر بگیرید تا رانندگی امن و مطمئنی داشته باشید.


اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی یا اجاره ای به خارج از شهر سفر کنید، باید دقت و توجه بیشتری داشته باشید، چراکه رانندگی برای مدت طولانی، به تمرکز خوبی نیاز دارد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود قبل از آغاز سفر، به 8 نکته مهمی که در ادامه به آنها اشاره شده، توجه داشته باشید.


8 موردی که قبل سفر با خودرو اجاره ای یا شخصی، باید انجام داد


  • قبل سفر، مطمئن شوید تمامی وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه که با خود می برید، کاملا شارژ شده اند؛ فراموش نکنید که شارژر و کابل های مناسب را نیز همراه داشته باشید. همچنین، توصیه می شود حتما یک پاوربانک تهیه کنید تا شارژ وسایل الکترونیکی شما در راه تمام نشود. علاوه بر این، لوازمی مانند: کیف پول، کارت شناسایی و سایر وسیله های شخصی خود را در کیف دستی یا کوله قرار دهید و هرگز در چمدان نگذارید.
  • هنگام مسافرت های طولانی، لباس راحت بپوشید؛ از این رو، لباس هایی را انتخاب کنید که تنگ نبوده و باعث عرق کردنتان نشوند. برای داشتن یک سفر خوب، راحتی خیلی مهم است.
  • قبل به راه افتادن، خوب استراحت کنید، چون نباید خسته و خواب آلود به راه بیفتید؛ همچنین، برای رانندگی ایمن و راحت، باید از قوانین پیروی کنید. توصیه می شود طی 24 ساعت، حداکثر 8 ساعت رانندگی کنید. اگر سفر شما بیش از 8 ساعت است، باید یک راننده دیگر را جایگزین خود کنید. در صورت امکان، هم برای دقت و تمرکز و هم برای زاویه دید بهتر، سفر روزانه را به سفر شبانه ترجیح دهید.
  • قبل از سفر باید صبحانه خوب بخورید. اگر در صبحانه پروتئین های خالص مانند تخم مرغ بخورید، هم به سیری شما بهتر کمک خواهد کرد و هم باعث می شود در جاده تمرکز بیشتری داشته باشید.
  • اگر در وسیله نقلیه تنها نیستید، باید مطمئن شوید همه مسافران کمربند ایمنی خود را بسته اند. دقت کنید اشیایی که مانع دید شما یا بهم خوردن تمرکزتان می شود، در معرض دید شما نباشند.
  • حتما پیش از رانندگی و شروع مسافرت با خودروی شخصی خود در خارج از کشور ، خودروی خود را موردمعاینه فنی قرار دهید چرا که عدم انجام معاینه فنی  میتواند برای شما مشکل ساز شود. مثلا لاستیک های خودرو حتما باید بررسی و لاستیک های بالای 5 سال باید عوض شوند.
  • مطمئن شوید جعبه کمک های اولیه در وسیله نقلیه خود دارید. در عین حال، قبل به راه افتادن باید نظافت داخل و بیرون خودرو را انجام دهید؛ از آنجا که ساعت های طولانی را داخل وسایل نقلیه سپری می کنید، تمیز کردن داخل خودرو، مخصوصا نظافت خودروهای کرایه ای بسیار مهم است.
  • شما باید به تعهدات قانونی وسیله نقلیه خود توجه کنید. مواردی مانند: معاینه فنی خودرو، اعتبار بیمه نامه، داشتن بیمه های لازم، داشتن گواهینامه رانندگی و ...، نکاتی هستند که باید به یاد داشته باشید.

 

تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

منبع: https://www.mapfre.com.tr/blog/dusle/seyahat-yolculuk/otomobille-seyahate-cikmadan-once-dikkat-edilmesi-gereken-8-madde/

logo-samandehi