ورود

مراکز خرید آنکارا

آنکارا، پایتخت ترکیه که بعد از استانبول دومین شهر پرجمعیت این کشور نیز می باشد، عنوان شهری با بیشترین مراکز خرید را در ترکیه به نسبت جمعیتش، داراست. همچنین، آنکارا از نظر مراکز خریدی که نیاز خریداران را برآورد می کند، دارای پروژه های متعددی می باشد. همچنین، آنکارا دارای: بازار، بازارچه و مراکز خرید لوکس با برندهای مختلف است.


مرکز خرید آتاکوله (Atakule)


آتاکوله اولین مرکز خرید در آنکارا و دومین مرکز خرید در ترکیه است که یکی از مهمترین نمادهای این شهر نیز به شمار می آید. این مرکز خرید، در 13 اکتبر 1989، در شصت و ششمین سالگرد انتخاب آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه توسط هشتمین رئیس جمهور این کشور به نام «تورگوت اوزال (Turgut Özal)» افتتاح شد. مرکز خرید آتاکوله واقع در میدان «Zübeyde Hanım» در تقاطع خیابان «Cinnah» و «Çankaya» در منطقه چانکایا (Çankaya)، واقع شده و در کنار آن نیز یک پارک گیاه شناسی زیبا، قرار دارد.

 • آدرس: چانکایا، خیابان چانکایا 06690، پلاک 1-502.


مرکز خرید آ سیتی (ACity)


آسیتی یک مرکز خرید اوت لت (حراجی)، است که در سال 2008 به بهره برداری رسیده است. این مرکز در بلوار فاتح سلطان محمد (Fatih Sultan Mehmet)، در مسیر استانبول، یکی از بزرگترین مسیرهای حمل و نقل شهری، واقع شده است. این مرکز خرید با بیش از: 170 فروشگاه، محوطه تراس، مرکز سرگرمی کودکان و گزینه های تئاتر و سینما می باشد. طبقه دوم آسیتی نیز ماهی یکبار، به عنوان «حراجی» محصولات دارای تخفیف برندهای مختلف را به فروش می گذارد. همچنین، آسیتی دارای سالن های: جشن و عروسی، سینما، بولینگ، بسیاری از مراکز تفریحی و نیز فعالیت های اجتماعی برای کودکان، می باشد.

 • آدرس: یِنی محله، مسیر استانبول، بلوار FSM، پلاک 244.


مرکز خرید آناتولیوم (Anatolium)


آناتولیوم یک مرکز خرید بزرگ در آنکارا است که به منطقه در حال توسعه ماماک (Mamak)، هویت یک منطقه خرید را بخشیده است. همچنین، لین مرکز خرید به لطف اتصال مستقیم آن به جاده کمربندی، از دورترین نقطه آنکارا در مدت 25 دقیقه، از بلوار Turan Güneş و Doğukent و تقاطع جاده ناتو در عرض 8 دقیقه، می توانید به چانکایا دسترسی پیدا کنید. در آناتولیوم علاوه بر خرید، نه تنها امکان انجام فعالیت های سرگرم کننده برای بازدیدکنندگانش ارائه را می دهد، بلکه دارای 97 فروشگاه در رده های مختلف می باشد.

 • آدرس: ماماک، محله آق شمس الدین، کوچه 2308، پلاک 1/B ماماک.


مرکز خرید آنکامال (ANKAmall)


آنکامال در مرکز خرید آنکارا میگروس (Migros)، در سال 1999 به عنوان بزرگترین مرکز خرید ترکیه مورد بهره برداری قرار گرفت. پس از فعالیت های مربوط به توسعه این مرکز در سال 2004، نهایتا با نام ANKAmall و در سال 2006 به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید آنکارا افتتاح شد. این مرکز که مجموعا 278 هزار متر مربع وسعت دارد، دارای بیش از 300 فروشگاه و پارکینگ با ظرفیت 6 هزار وسیله نقلیه می باشد.

 • آدرس: ینی محله، بلوار مولانا خیابان دولتی قونیه، آککوپرو، پلاک2.


مرکز خرید آنتارِس (Antares)


مرکز خرید آنتارس نام خود را از ستاره آنتارس واقع در کهکشان راه شیری که 400 برابر بزرگتر از خورشید و 60 برابر روشن تر از آن است، گرفته، در سال 2008 به بهره برداری رسید. این مرکز خرید با برتری به لحاظ موقعیتی نسبت به مناطق مکانی Etlik و Ayvalı، علاوه بر 200 فروشگاه، دارای: رستوران ها، زمین بازی کودکان، سالن بولینگ، 10 سالن سینما و پارکینگی با ظرفیت 5000 خودرو، می باشد.

 • آدرس: اِتلیک، خیابان خلیل سزایی اَرکوت،آیوالی،کوچه آفرا، پلاک 1/A.


مرکز خرید آرکادیوم (Arcadium)


آرکادیوم از سال 2003 در منطقه «چای یولو (Çayyolu)» با فروشگاه هایی که مملو از تولیدات و محصولات داخلی و خارجی هستند، پاسخگوی نیازهای مختلف در زمینه های: پوشاک، لوازم خانگی، اسباب بازی و ...، می باشد. بزرگترین مزیت آرکادیوم این است که در مرکز اومیتکوی-چایولو (Ümitköy-Çayyolu)، جایی که شهرک های معروفی مانند: Eskişehir Yolu ، Konutkent ، Yaşamkent و Mesa واقع شده اند، قرار دارد. در آرکادیوم می توانید از اجرای موسیقی زنده، انواع رویدادهای فرهنگی-هنری، جشن در روزهای خاص و فعالیت هایی برای کودکان، بهره مند شوید.

 • آدرس: چای یولو، خیابان هشتم، محله کورو، پلاک 192.


مرکز خرید آرمادا (Armada)


مرکز خرید آرمادا که فعالیت خود را از سال 2002 آغاز کرده، با قرار گرفتن در جاده اسکی شهیر (Eskişehir)، دارای مزایای بسیاری است. آرمادا یک مرکز چند طبقه توسعه یافته در یک منطقه وسیع می باشد که با 250 فروشگاه و با احتساب برندهای مختلف جهانی، به همراه کافه و رستوران های واقع در کوچه حیات (Hayat)، یک فضای اجتماعی را شکل می دهد. معمولا خرید از مرکز خرید آرمادا توسط اهالی آنکارا و شهرهای اطراف با قدرتِ خرید و موقعیت اجتماعی بالا مورد توجه بوده و عمدتا سیاستمداران برجسته، مقامات رسمی دولتی، سفرا و میهمانان مقامات رسمی خارجی، به آن مراجعه می کنندن. این مرکز خرید دارای امکاناتی چون: سینما، مرکز بازی کودکان، تناسب اندام و سالن بدنسازی و همچنین پارکینگی با ظرفیت 2200 دستگاه خودرو، می باشد.

 • آدرس: جاده اسکی شهیر، سوعوت سوزو، پلاک6.


مرکز خرید آتلانتیس (Atlantis)


آتلانتیس با میزبانی 130 برند داخلی، به خوبی می تواند تمام نیازهای منطقه باتی کنت (Batıkent)، را با داشتن مراکزی مانند: هایپر مارکت، منسوجات، لوازم الکترونیکی، جوی لند (Joy Land - یکی از بزرگترین مراکز تفریحی آنکارا)، مرکز تفریحی کودکان، 10 سالن سیما، پارک گیاه شناسی و استخرهای آب بازی، توجه بازدیدکنندگانش را جلب و نیازهای آنها را برآورده می کند.

 • آدرس: باتی کَنت/ یِنی محله، بلوار باشکَنت، محله کاردلن، پلاک 224/H.


مرکز خرید بیلکنت سنتر (Bilkent Center)


بیلکنت سنتر یکی از اولین مراکز خرید در آنکارا است که در سال 1998 افتتاح شد. این مرکز میزبان تقریبا 150 هزار بازدیدکننده در هفته بوده و با بیش از 60 برند تجاری، رستوران و سالن های سینمای، فعالیت می کند.

 • آدرس: چانکایا 06800، بلوار بیلکنت، محله دانشگاه.


مرکز خرید جِپا (CEPA)


جِپا از سال 2007 در جاده اسکی شهیر (Eskişehir)، در محور غربی آنکارا و روبروی شهرک اودتو (ODTÜ)، واقع شده است. این مرکز خرید با بیش از 200 فروشگاه، می تواند تمامی نیازهای شما اعم از: لباس، غذا، لوازم خانه و اسباب بازی، را  به راحتی تامین کند. همچنین، در صورت تمایل می توانید از طبقه 3 جپا، منظره زیبای شهر آنکارا و جنگل ODTÜ را تماشا کنید.

 • آدرس: جاده اسکی شهیر 2123، محله مصطفی کمال، کوچه 2D:26 چانکایا.


مرکز خرید حراجی های آنکارا (Forum Ankara Outlet)


فوروم آنکارا اوت لت به عنوان بزرگترین مرکز خرید حراجی در آنکارا، از سال 2008 با فروشگاه و برندهای متنوع داخلی و خارجی در حوزه های: پوشاک، تکنولوژی و ...، فعالیت می کند. در کنار این ها کافه، رستوران و امکانات تفریحی هم در آن وجود دارد. این مرکز خرید با کمپین های مختلف در طول سال، رویدادهای ویژه و تخفیف، یک مرکز محبوب برای خرید محسوب می شود.

 • آدرس: کِچی اورَن (Keçiören)، اواجیک99، بلوار یوزگات.


مرکز خرید اف.تی.زی (FTZ)


مرکز خرید FTZ خدمات خود را از سال 2001 در منطقه کِجی اورِن (Keçiören)، یکی از بزرگترین شهرک های آنکارا با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت، ارائه می دهد. این مرکز خرید دارای: فضای بازی 300 متری برای کودکان، کافه، رستوران، 5 سالن سینما و مناطق تفریحی، می باشد.

 • آدرس: کِچی اورَن Keçiören، خیابان فاتح، پلاک 30.


مرکز خرید گالریا (Galleria)


گالریا در سال 1995 توسط «سلیمان دِمیرل (Süleyman Demirel)» رئیس جمهور وقت به عنوان سومین مرکز خرید آنکارا افتتاح و پس از بازسازی مجددا، به روی بازدیدکنندگان گشوده شد. گالریا سومین مرکز خرید قدیمی بعد «آتاکوله (Atakule)» و «کاروم (Karum)» محسوب می شود. این مرکز خرید در مساحت 10 هزار متر مربع گسترده شده و دارای 42 فروشگاه می باشد.

 • آدرس: اومیتکوی، خیابان هشتم، پلاک53.


مرکز خرید گوردیون (Gordion)


گوردیون با بیش از 150 فروشگاه از سال 2009 تاکنون، امکانات جالبی برای: خرید، صرف غذا و سرگرمی، به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. همچنین، این مرکز دارای: 13 سالن سینما، فروشگاه هایی با برندهای مختلف داخلی و بین المللی و پارکینگ سرپوشیده به ظرفیت 2300 خودرو، می باشد.

 • آدرس: یِنی محله، محله کورو، خیابان آنکاریلار، پلاک2.


مرکز خرید کاروم (Karum)


وقتی کاروم در سال 1991 با شعار «یک مرکز جدید در آنکارا» درهای خود را گشود، خدماتش را با هدف ایجاد فضایی به روز همراه با ظرافت، در آنکارا آغاز کرد. کاروم که دومین مرکز خرید آنکاراست، با قرار گرفتن در پرجنب و جوش ترین منطقه شهر، به عنوان یکی از اولین مراکز تجاری ترکیه شناخته می شود. کاروم که با ساختار معماری و فضای سبز خود، بسیار مورد توجه می باشد، در «کاواکلی دره (Kavaklıdere)» که یکی از زیباترین مناطق آنکارا می باشد، قرار گرفته است. در مرکز خرید کاروم علاوه بر: 486 فروشگاه، دارای سینما و رستوران بوده و هر هفته میزبان یک رویداد فرهنگی و هنری نیز می باشد.

 • آدرس: چانکایا، خیابان ایران، پلاک GOP 21.


مرکز خرید کَنت پارک (Kentpark)


کَنت پارک در منطقه چانکایا (Çankaya)، در جاده اسکی شهیر (Eskişehir)، در فضایی وسیع، ساخته و از: فروشگاه ها، سالن فیتنس، زمین بازی کودکان، سالن های سینما، بولینگ و آموزشگاه رقص آکادمی هنر Tab، تشکیل شده است. همچنین، به سبب موقعیت مکانی مناسب، هر روز هفته در آن بسیار رنگین می باشد.

 • آدرس: چانکایا، جاده اسکی شهیر، کیلومتر هفتم، پلاک 164.


مرکز خرید کیزیلای (Kızılay)


هرچند مرکز خرید کیزیلای در میدان کیزیلای که قلب آنکارا می باشد، در ابتدا به عنوان مرکز تجاری طراحی شده بود، اما بعدها به مرکز خرید تبدیل شد. این ساختمان با طبقه های کم ارتفاع و پله های پیچ در پیچ، از مراکز خرید امروزی باریک تر است؛ مرکز خرید کیزیلای دارای: فروشگاه، زمین بازی کودکان، مراکز تفریحی و رستوران می باشد.

 • آدرس: چانکایا، 06420، بلوار مصطفی کمال، محله کیزیلای.


مرکز خرید حراج ناتا وِگا (Nata Vega Outlet)


ناتاوِگا که نام خود را از ستاره ای 50 بار درخشان تر از خورشید گرفته، انواع برندهای: پوشاک، کفش، ورزشی، الکترونیکی، لوزام خانه، لوازم جانبی را با مناسب ترین قیمت ها، به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این مرکز خرید با ویژگی هایی چون: سیاست خرید مقرون به صرفه، رویدادهای خاص و مناطق تفریحی که فراتر از یک مرکز حراج است، آکواریومی با طولانی ترین تونل در ترکیه، منطقه تفریحی و رستوران ها، در خدمت اهالی منطقه ماماک (Mamak)، می باشد.

 • آدرس: ماماک، بلوار دوعوکَنت.


مرکز خرید نِکس لِوِل (Next Level)


نِکس لِوِل، اولین پروژه با سبک زندگی چندگانه در آنکارا با موقعیتی عالی و معماری موفق (که جوایزی نیز در این خصوص بدست آورد)، می باشد. مرکز خرید نِکس لِوِل، نخستین پروژه متشکل از: دفاتر اداری، مجتمع مسکونی لوکس و مرکز خرید است که در تقاطع جاده اسکی شهیر (Eskişehir)، و جاده قونیه (Konya)، واقع شده است. این مرکز با قرار گرفتن در میان: هتل های لوکس، مرکز برگزاری نمایشگاه ها و کنگره ها، پردیس های دانشگاهی و دفتر مرکزی تجارت و امور مالی، بسیار مطرح می باشد. علاوه بر کافه و رستوران ها، نِکس لِوِل دارای: سینماها، 120 فروشگاه منحصر به فرد، سالن اجرای کنسرت، نمایشگاه، تالار گفتمان، مان های برگزاری رویدادهای مربوط به کودکان، نمایش های رقص و مد و جشنواره ها نیز، می باشد.

 • آدرس: سوعوتسوزو 06520، بلوار دوملوپینار، محله کیزیل ایرماک، پلاک 3/C1.


مرکز خرید حراج اوپتیموم (Optimum Outlet)


مرکز خرید حراج اوپتیموم که در سال 2004 افتتاح گردیده، با احداث یک ساختمان اضافی در سال 2006 به یکی از بزرگترین مراکز خرید ترکیه تبدیل گشت. اوپتیموم نخستین مرکز خرید منطقه اریامان (Eryaman)، با میزبانی برندهای داخلی و خارجی می باشد؛ همچنین، این مرکز تنها مرکز تجاری و اجتماعی منطقه محسوب شده و از آنجا که در نقطه اتصال جاده کمربندی آنکارا، جاده کمربندی استانبول و جاده آیاس (Ayas)، می باشد، به طور متوسط ماهانه 1 میلیون بازدیدکننده دارد. علاوه بر رویدادهای هنری و فرهنگی، در طول سال به طور مرتب از فعالیت های کودکان و پروژه های مسئولیت اجتماعی حمایت می کند.

 • آدرس: جاده اَریامان آیاش، پلاک 93.


مرکز خرید پانورا (Panora)


پانورا از سال 2007 در منطقه «اوران (Oran)» آنکارا فعالیت می کند. این مرکز با بیش از 190 فروشگاه، دارای گنبد شیشه ای به قطر 39 متر می باشد که بزرگترین گنبد در ترکیه محسوب می شود. آکواریوم مستقر شده در طبقه اول، بیشتر توسط گروه های مدرسه ای و برای اهداف آموزشی، مورد بازدید قرار می گیرد. در طبقه ورودی پانورا و در زیر گنبد آسمانی، نقشه جهان متعلق به ملوان مشهور «پیری رئیس (Piri Reis)» که بزرگترین موزایک کاربردی یکپارچه است، قرار دارد.

 • آدرس: چانکایا، بلوار توران گونش، اوران، پلاک 182.


مرکز خرید پودیوم آنکارا (Podium Ankara)


پودیوم آنکارا یکی از جدیدترین مراکز خرید آنکارا است که در سال 2016 افتتاح شد. این مرکز با جای داشتن در مرکز شهر، معماری مدرن و فضاهای اجتماعی سرپوشیده و روباز، به زیبایی جلوه می کند. پودیوم آنکارا دارای: 180 فروشگاه و 70 هزار مترمربع فضای سرپوشیده، 11 سالن سینما، کافه-رستوران هایی در کنار استخر و فضای روباز، مجموعه ورزشی، منطقه بازی کودکان و پارکینگی با ظرفیت 3600 خودرو، می باشد.

 • آدرس: یِنی محله، خیابان بغداد، محله محمد آکیف اَرسوی،پلاک 60/B.


مرکز خرید تاروس (Taurus)


تاروس در سال 2008 افتتاح و به دلایلی چون سهولت در دسترسی، ساختار مناسب برای معلولین، دنیای دیجیتالی و بسیاری ویژگی های دیگر، در جاده قونیه قرار دارد. مراکز فرهنگی و تفریحی، کافه و رستوران ها، سینما، و برندهای جذاب، اوقات دلپذیری را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

 • آدرس: چانکایا، جاده قونیه، بلوار مولانا، پلاک 190/B.


مرکز خرید تپه پرایم (Tepe Prime)


تپه پرایم از جمله مراکز خریدی است که در سال های اخیر در آنکارا افتتاح و دارای: کافه، رستوارن های متناسب با ذائقه های متنوع و مکان های تفریحی، می باشد. در این مرکز، 28 فروشگاه، 8 بوفه و پارکینگ سرپوشیده و روباز رایگان نیز، وجود دارد؛ همچنین، استخری بزرگ با رقص نور و میدانی با یک صحنه که در آن انواع کنسرت، نمایش و جشنواره برگزار می شود، طراحی شده است.

 • آدرس: چانکایا، بلوار دوملوپینار 266، محله مصطفی کمال، بلوک A، پلاک 19-20.


مرکز خرید 365


مرکز خرید 365 از سال 2008 میزبان بیش از 100 فروشگاه بوده است. ای مرکز خرید با تسهیل زندگی روزمره، قصد دارد مفهوم کودک و خانواده را با فعالیت های مختلفی که در 365 روز سال برگزار می شود، زنده نگه دارد. علاوه بر فروشگاه هایی با محصولات و تولیدات داخلی و خارجی، با غذاخوری (Food Court/Hall)، وسیع که حداکثر بهره مندی از نورخورشید را دارد، اوقات خوشی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

 • آدرس: چانکایا، ییلدیز، خیابان 428، محله بیرلیک، پلاک 41.

 

تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

منبع: https://yoldaolmak.com/ankara-alisveris-merkezleri.html

logo-samandehi