ورود

پارک حیات وحش اورمانیا

پارک حیات وحش «اورمانیا (Ormanya)» در شهر کارتپه (Kartepe)، واقع در استان قوجایلی (Kocaeli)، با مساحت 4 هزار هکتار، سومین پارک حیات وحش طبیعی در جهان و بزرگترین پارک در اروپا می باشد.

پارک طبیعی «اورمانیا» از هر لحاظ یک پروژه جهانی می باشد که یک مدل منحصر به فردی را برای ترکیبی از حفظ حیات وحش و کاربردهای گردشگری، ارائه می دهد. در این پارک که کلیه نیازهای گیاهان و حیوانات در نزدیکترین محیط به شرایط زندگی طبیعی شان تامین می شود، تمام جزئیات به دقت تمام برای بازدیدکنندگان نیز، اندیشیده شده است.


ویژگی های پارک طبیعی اورمانیا


پارک حیات وحش اورمانیا از 6 بخش اصلی: باغ وحش، منطقه حیات وحش، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری، منطقه کاروان و کمپینگ، مدرسه طبیعت و مرکز نجات حیات وحش، تشکیل شده است. اورمانیا شامل 467 حیوان از 53 گونه مختلف بوده و گونه هایی از قبیل: گوزن زرد اروپایی، ‌آهو و شوکا (نوعی گوزن کوچک)، نسل خود را در زیستگاه های طبیعی پارک ادامه می دهند. در این مکان، علاوه بر امکان بازدید از 53 گونه مختلف در زیستگاه های طبیعی خود، پروژه: منطقه کمپینگ کاروان ها برای 40 وسیله نقلیه، پارکینگ رایگان برای 3 هزار وسیله نقلیه، یک مکان کمپ برای 100 چادر، یک مسیر دوچرخه سواری 15 کیلومتری، یک مسیر پیاده روی 21 کیلومتری و یک تفرجگاه 5 هزار نفره، توسط شهرداری کلانشهر کوجائِلی به اجرا درآمده و آماده بهره برداری است.پارک طبیعی اورمانیا


مدرسه طبیعت اورمانیا


در مدرسه طبیعت اورمانیا، کودکان از نخستین مراحل کاشت تا رشد و پرورش تولید سبزیجات و نهایتا رسیدن آنها به دست مصرف کنندگان را آموزش می بینند. کودکان طی برنامه ای، بذر سبزیجات را کاشته و شاهد مرحله رشد آنها می شوند؛ آنها بیل و کلنگ بدست می گیرند و ابتدا خاک را هوادهی و سپس در آن گودالی ایجاد می کنند. در بخش حیوانات اهلی دامی نیز، کودکان بزها را دوشیده و به آنها غذا می دهند؛ بدین طریق، کودکان بصورت ابتدایی با زندگی در حیات وحش آشنا و آن را از نزدیک مشاهده می کنند. در مرکز نجات و توان بخشی حیات وحش نیز، کودکان نحوه کمک به حیوانات در حیات وحش را می آموزند.


موقعیت و نحوه دسترسی به پارک اورمانیا


پارک حیات وحش اورمانیا در منطقه «اوزونتولار» بخش «کارتپه» استان «کوجائِلی» قرار دارد. اگر شما با وسیله شخصی هستید، باید در مسیر «اِزمیت» در بزرگراه آناتولی مسیر استانبول-ازمیت رانندگی کرده و در 90 کیلومتری از خروجی کارتپه/ فرودگاه جِنگیز توپال، به سمت این پارک زیبا بروید.

هزینه ورودی

ورود به این پارک رایگان می باشد.

 

منبع: gezentianne.com

logo-samandehi