ورود

بهترین هتل های تاریخی استانبول با معماری عثمانی

یکی از اصلی ترین جاذبه های ترکیه بویژه شهر استانبول، معماری عثمانی است که یادگاری از امپراتوری این کشور در سال های نه چندان دور می باشد. این سبک معماری که به دلیل زیبایی و آمیختگی با فرهنگ اسلامی، شرقی و غرب، توانسته هماهنگی و زیبایی منحصر به فردی را به نمایش بگذارد، می توان آنها را با اقامت در هتل های تاریخی استانبول، به راحتی دید و لذت برد.


انواع هتل در ترکیه


همانگونه که می دانید، ترکیه یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری در جهان بوده و به همین دلیل، هتل ها و مراکز اقامتی بسیاری در شهرهای مختلف آن برای گردشگران وجود دارد؛ این مراکز اقامتی که شامل هتل های 2 تا 5 ستاره، مراکز قدیمی و تاریخی با کاربری جدید هتل، هتل های لوکس استانبول، بوتیک هتل و ... را شامل می گردند، خدمات متنوعی را به مسافران ارائه می دهند. درمیان هتل های تاریخی استانبول برخی از آنها با سبک های تاریخی خاصی مانند عثمانی ساخته شده اندکه توانسته اند سبک دوران تاریخی موردنظر را با دکوراسیون خاص خود نشان دهندکه در ادامه به چند نمونه معروف از هتل های سبک عثمانی اشاره خواهیم کرد.


هتل فور سیزِن در سلطان احمد (Four Seasons Hotel at Sultanahmet)


این هتل مجلل که در واقع یکی از زندان های اواخر امپراتوری عثمانی بوده، جهت به بند کشیدن نویسندگان، هنرمندان و دیگر مخالفان حکومت، مورد استفاده قرار می گرفته است. بعدها، این هتل با تغییر در کاربری، ساختار و نمای آن به طرزی ماهرانه، به گونه ای به یک هتل مجلل و زیبا تبدیل شده که به سختی می توان حدس زد به عنوان زندان مورد استفاده بوده است. هتل فور سیزن در مرکز شهر استانبول، فاصله بسیاری کمی با معروف ترین جاذبه ها و مناظر استانبول دارد.


هتل فور سیزِن در سلطان احمدهتل سلطانیا (Hotel Sultania)


مطمئنا یکی از بهترین هتل ها در منطقه «سیرکچی (Sirkeci)»، هتل سلطانیا با ویژگی های منحصر به فرد در نزدیکی هسته تاریخی بخش قدیمی استانبول می باشد. اتاق های این هتل که فراتر از تجمل و زیبایی معماری مربوط به دوره امپراتوری عثمانی را به نمایش می گذارند، موجب می گردند حس زندگی در یک کاخ، همانند سلاطین عثمانی را داشته باشید.


هتل سلطانیا


هتل چیرز لاییت (Hotel Cheers Lighthouse)


هتل چیرز لاییت که می توان آن را نگین هتل های استانبول در مرکز بخش قدیمی شهر دانست، با بکارگیری سبک «Faux-Ottoman» و «Neo-Bohemia» و نیز استفاده از رنگ های روشن، محیطی صمیمی و دوستانه را بوجود آورده است. از دیگر جذابیت های این هتل، می توان به برگزاری مسابقات دارت، تورهای پیاده روی و ...، برای مهمانان اشاره داشت.


هتل چیرز لاییتهتل امپِرِس زویی (Hotel Empress Zoe)


این هتل که اساس آن خانه های قدیمی و ساده شهر می باشد، با طراحی و دکوراسیون آن به شکلی زیبا و جذاب با بکارگیری چوب و سنگ های طبیعی، فرش، منسوجات با طرح های شرقی، محیط گرم و دلپذیری را برای مهمان خود فراهم آورده است. از دیگر ویژگی های هتل امپرس زویی (امپراتریس)، می توان به: یک باغ آرام با درخت های نخل، گنبدهای یک حمام قدیم مربط به دوره عثمانی (غیرقابل استفاده)، و دیوارهایی به سبک کاخ های دوره بیزانس در پذیرایی، اشاره داشت.


هتل امپِرِس زوییهتل بویوک لوندرا (Hotel Büyük Londra)


این هتل که پیشتر در اواخر دوران اوج امپراتوری عثمانی با نام «The Grand Hotel des Londres» شناخته می شوده، مناسب کسانی است که به دنبال مکانی بسیار مجلل در منطقه «بی اوغلو (Beyoğlu)» هستند.


هتل بویوک لوندراتهیه و تنظیم: تایماز گلزار

منبع:www.telegraph.co.uk

relatedArticles

logo-samandehi