ورود

اجاره بلند مدت خودرو در ترکیه چه مزایایی دارد؟

با افزایش تعداد علاقه مندان به کرایه خودرو در ترکیه، برخی از مسافران به دلایل زیادی ترجیح می دهند خودروهای دلخواهشان را برای مدت طولانی تر مثلا: هفتگی، ماهانه یا حتی سالانه، اجاره نمایند. این موضوع در کنار سایر مزایای رنت ماشین در ترکیه، از جمله عواملی هستند که باعث ارائه خدمات بیشتر از سوی شرکت های کرایه خودرو مانند گوتوسفر، در این کشور شده اند.

از سال 2015 با رشد چشمگیر صنعت اجاره خودرو در ترکیه، شرکت های فعال در این حوزه به منظور کسب بیشترین سهم ممکن از بازار، سعی کرده اند خدمات بیشتر و متمایزی را به مشتریان خود ارائه دهند. این امتیازات که گاهی شامل خدمات بیشتر، تسهیل در شرایط، کاهش هزینه ها و غیره نیز می گردد، بسیار مورد توجه علاقه مندان به کرایه ماشین در ترکیه قرار گرفته است.


شرکت اجاره ماشین گوتوسفر


در همین راستا، شرکت مسافرتی-گردشگری گوتوسفر (GotoSafar.com)، علاوه بر اجاره خودرو در ترکیه، خدماتی دیگر چون: رزرو بلیط هواپیم  از شرکت های معتبر (داخلی و خارجی)، بیمه مسافرتی، رزرو انواع هتل و ...، را نیز از طریق وب سایت: https://www.gotosafar.com/، اپلیکیشن GotoSafar، یا تماس با شماره تلفن واحد پشتیبانی: 021-91301173، به صورت آنلاین و تلفنی به مشتریان خود ارائه می دهد. همچنین، این شرکت به دلیل معافیت مالیاتی، توانسته قیمت های مناسب تری را نسبت به سایر شرکت ها ارائه داده و درحالی که با خودروی بیشتر شرکت ها فقط می توان در محدوده همان شهر تردد نمود، امکان دریافت خودرو در یک شهر و تحویل آن در شهری دیگر، در شرکت گوتوسفر به راحتی وجود دارد.

علاوه بر موارد فوق، برخی از خدمات و مزایای کرایه خودرو در ترکیه  از این شرکت عبارتند از: کرایه ماشین همراه با راننده (ترانسفر)، پیشتیبانی 24 ساعته (به زبان های: فارسی، انگلیسی و ترکیه ای)، امکان پرداخت هزینه ها بصورت نقدی یا از طریق درگاه های اینترنتی معتبر بین المللی و ایرانی (بوسیله: کارت های اعتباری ایرانی، ترکیه ای یا بین المللی)، امکان پرداخت هزینه ها به صورت یکجا به: ریال ایران، لیر، یورو و دلار یا با پیش پرداخت (20% هزینه کل رنت خودرو هنگام ثبت رزرو و مابقی به صورت نقدی با ارزهای: لیر، دلار یا یورو)، و سایر موارد.


اجاره ماشین در ترکیهمزایای کرایه خودرو در ترکیه


طی سال های اخیر، رنت ماشن در ترکیه به قدری رونق گرفته که حتی شهروندان ترکیه نیز این گزینه را به دلایلی چون: هزینه های بالای کرایه تاکسی، دردسرهای عوض کردن خطوط مختلف اتوبوس یا مترو، انتظارهای طولانی مدت برای سوار شدن به اتوبوس، محدودیت مسیرهای در دسترس با مترو و ...، ترجیح می دهند. همین امر موجب شده تا علاقه مندان به اجاره خودرو در ترکیه، رزروشان را برای مدت های طولای تری انجام داده یا تمدید نمایند؛ چراکه علاوه بر به صرفه بودن به لحاظ مالی، به راحتی می توانند برای مدت طولانی از مزایای کرایه ماشین استفاده نموده و به مکان های مختلفی بروند.

همچنین، بهره مندی از مزایایی چون: پشتیبانی در صورت بروز هرگونه نقص فنی خودرو یا تصادف، وجود بیمه نامه های بدنه و شخص ثالث، وجود برچسب های پرداخت الکترونیکی عوارض و ...، از نکاتی است که می توان به آنها اشاره داشت.


شرایط کرایه بلند مدت خودرو


اجاره بلند مدت خودرو از شرکت های معتبری مانند گوتوسفر که معمولا یک ماهه درنظر گرفته می شود، برای مدت طولانی تر از آن نیازمند قراردادهای مجزایی بویژه برای سازمان ها و اداره جات می باشد. هرچند این مدت در شرایط خاص ممکن است تا یک سال نیز در نظرگرفته شود، اما بطور معمول یک ماهه ثبت و درصورت تمایل به تمدید رزرو، فرد باید این موضوع را حداقل از یک هفته قبل به شرکت اطلاع داده و جهت اطمینان از کارکرد درست خودرو و بررسی موارد ایمنی خودرو (معاینه فنی)، آن را به شرکت بازگرداندن تا قرارداد جدیدی تنظیم و به ثبت برسد.


سایر مزایای کرایه ماشین در ترکیه، بویژه بلند مدت


همانگونه که می دانید، در اختیار داشتن خودروی شخصی علاوه بر مزایای بسیار، هزینه های زیادی را نیز به مالک آن تحمیل می کند که عبارتند از: هزینه تمدید سالانه بیمه ها، انجام معاینات فنی بطور منظم، ÖTV (مالیات غیرمستقیم)، MTV (مالیات وسایل نقلیه موتوری)، تعمیر و نگهداری، استهلاک و ...، که هنگام رنت خودرو، از شما سلب گشته و نیازی به پرداخت آنها نخواهید بود.

 

تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی و تایماز گلزار

منبع: yolcu360.com

logo-samandehi