ورود

سه اپلیکیشن برتر مسیریابی برای نصب در گوشی

امروزه با پیشرفت فناوری های دیجیتالی و استفاده از آنها در تلفن های همراه، شاهد کاربردی تر شدن آنها و بوجود آمدن نرم افزارها و اپلیکیشن هایی باشیم که می توانند در امور روزانه ما کمک بسیاری کنند. یکی از این موارد، انواع اپلیکیشن ها مسیریابی هستند که می توانند در یافتن آسان و مناسب ترین مسیر، کمک زیادی به رانندگان، مسافرین و ...، نمایند.


سه اپلیکیشن برتر مسیریابی


بدیهی است که توسعه سریع فناوری در سال های اخیر، کار ما را از بسیاری جهات آسان کرده است. این ویژگی که در سیستم های تلفن های هوشمند به خوبی مشهود می باشند، تبدیل به بخش جدا نشدنی از زندگی ما شده اند.با این روند ما شاهد توسعه روزافزون اپلیکیشن هایی هستیم  که توانسته اند انجام بسیاری از امور را برای ما آسان تر کنند به خصوص اپلیکیشن های کاربردی برای سفرکه  امروزه اغلب مردم از آنها استفاده می کنند. بر همین اساس، با توجه به اهمیت سیستم ناوبری و مسیریابی ها دقیق چه در سطح شهر و چه در سطح وسیع تر آن برای هر فرد یا سازمان ها، می توان نرم افزارها و اپلیکیشن های متعددی را نام برد؛ در این میان، 3 اپلیکیشن رایج و کاربردی جهت مسیریابی های دقیق که قابلیت نصب بر روی سیستم های: iOS، Android و Windows Phone را دارند، به شرح زیر می باشند:


  • Google Maps


اپلیکیشن «Google Maps» که چیزی فراتر از یک اپلیکیشن مسیریابی است، امروزه به یکی از نرم افزارهای ضروری تبدیل شده است. بدیهی است این اپلیکیشن می توانند شما را با دقت بالایی، از یک مکان به مکان دیگر هدایت کرده و جهت تردد در شهر، بلکه هنگام مسافرت نیز، با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهد، بسیار کاربردی و مفید می باشد. برای استفاده از این اپلیکیشن که تنها نیاز به اینترنت Wi-Fi دارید، لازم است پس از اتصال اینترنت و روشن کردن گزینه «موقعیت مکانی (Location/GPS)»، از طریق این نرم افزار یا بطور دستی بر روی نقشه به جستجوی مکان موردنظر خود بگردید یا در قسمت جستجو، مکان دلخواهتان را بنویسید.


از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن، می توان به «به روز رسانی مداوم آن» اشاره داشت که باعث می شود دقت بالایی در مسیریابی داشته باشید، همچنین، با گزینه های مانند: عکس، نظرات و اطلاعاتی که اخیرا به آن اضافه شده، می توانید در مورد مکانی که به دنبال آن هستید، اطلاعات لازم را کسب نمایید. از این رو، شما نیز می توانید عکس ها، اطلاعات و نظرات خود را در رابطه با مکانی که در آن هستید، به این اپلیکیشن افزوده، امتیاز داده و با دیگران به اشتراک بگذارید. در این نرم افزار، گزینه جستجوی و مسیریابی صوتی نیز، وجود دارد. علاوه بر این، شما می توانید از قبل نقشه مقصد خود را دانلود کرده و بعدا بدون نیاز به اتصال به اینترنت، به راحتی با GPS راه خود را پیدا کنید.


Google Maps  • Yandex Navigator


طی چند سال گذشته، Yandex Navigation نیز بسیار محبوب شده و علاوه بر مسیریابی، گزینه معرفی سایر مسیرهای ممکن را نیز ارائه می دهد که بسته به وضعیت ترافیک، می توانید از آنها استفاده کنید. این نرم افزار که دارای قابلیت اعلام آغاز زمان افزایش ترافیک بلافاصله بعد شروع آن می باشد، دارای ویژگی های مشابه Google Maps است؛ اگرچه، شاید Yandex Navigation به همان اندازه رقیب شما یک خود موثر و رایج نیست، اما شما می توانید مکان ها، موسسات و سازمان ها را در آن جستجو کرده و مکان های مورد علاقه خود و تاریخچه مسیر را در آن ذخیره نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی Yandex Navigation علاوه بر اعلام وضعیت ترافیک مسیرها، معرفی مسیرهای جایگزین، راهنمایی شما برای انتخاب مسیر مناسب، نشان دادن فضای خالی پارکینگ در نزدیکی شما و نیز اعلان مواردی چون: تخلفات محدودیت سرعت، هشدارهای جاده و دوربین های راهنمایی و رانندگی، می باشد.


اپلیکیشن های مسیر یابییکی دیگر از اپلیکیشن های موفق در زمینه مسیریابی، «Go Mobile» است که شرکت سازنده آن، در حوزه ساخت دستگاه های ناوبری با نام تجاری «TomTom» می باشد. این اپلیکیشن که استفاده از آن به صورت آفلاین نیز ممکن است، از طریق اینترنت و همچنین GPS، مسیرها را به شما نشان می دهد. همچنین، به شما این امکان را می دهد تا اطلاعاتی مانند: وضعیت ترافیک، تصادفات، اقدامات درحال انجام جاده ای جهت تعمیر و نگهداری و نیز هشدار دوربین های کنترل سرعت را، در اختیار داشته باشید. از دیگر ویژگی های جالب نرم افزار Go Mobile، این است که بعد وارد کردن مسیر، مناسب ترین مسیر را به شما نشان داده و از شما می پرسد آیا به اطلاعات مسیر دیگری نیاز دارید یا نه؛ بدین ترتیب، شما می توانید جاده ای خوش منظره تر یا ساکت و آرام را هرچند طولانی، انتخاب کنید.


تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

منبع: yolcu360.com


logo-samandehi