ورود

5 مرکز خرید ارزان و محبوب در ازمیر

بی شک، خرید کردن یکی از مفرح ترین اقداماتی است که بیشتر مردم از آن لذت می برند. این موضوع زمانی حس بهتری به شما می دهد که اقلام مورد نیاز و دلخواهتان را با کیفیت و قیمت مناسبی خریداری کنید. در همین راستا، در شهرهایی مانند ازمیر که در مراکز خرید متعدد آن می توان علاوه بر انواع تولیدات داخلی، اقلامی متنوعی از برندهای خارجی را نیز با قیمت های مختلف کرد، ضرورتی ندارد برای تهیه تمامی آنچه بدان نیاز دارید، هزینه بالایی پرداخت نمایید، چراکه در ازمیر به راحتی می توانید اقلام مورد نظر خود را با قیمت های مناسب تر، از مراکز خرید ارزان قیمت نیز، تهیه کنید.


همانگونه که می دانید، ترکیه جزو کشورهایی است که علاوه بر دارا بودن تولیدات با کیفیت و مرغوب در حوزه های مختلف (مانند منسوجات و لوازم خانگی)، بواسطه روابط خوب و تبادلات تجاری مناسبی که با سایر کشورها دارد، کالاهای مختلفی را با آنها در تبادل می باشد. همین امر موجب شده شهروندان ترکیه بتوانند علاوه بر محصولات با کیفیت و متنوع از برندهای داخلی، انواع برندهای مطرح خارجی را نیز، در دسترس داشته باشند. چنین تنوع در اقلام و محصولات مختلف را می توان بیشتر در شهرهایی مانند ازمیر دید که نه تنها فاصله کمتری تا اروپا دارد، بلکه یکی از مهمترین درگاه های واردات وصادرات در ترکیه می باشد.


همین امر، موجب شده بتوان علاوه بر انواع مراکز خرید متعدد قدیمی، مدرن، سرپوشیده، روباز و محلی، مراکز خریدی را نیز برحسب قیمت (لوکس یا ارزان)، یافت. نکته مهم در این رابطه بویژه در ترکیه، تناقض مفهوم خرید کالای ارزان با کیفیت پایین می باشد، چراکه در این کشور به منظور حمایت از تولیدات داخلی و افزایش میزان رقابت در بازار، می توان مراکز خرید ارزان قیمت که کالاهای با کیفیتی را نیز ارائه می دهند، بویژه در ازمیر یافت که در ادامه برخی از محبوب ترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.


محبوب ترین مراکز خرید ارزان در ازمیریکی از اولین گزینه هایی که بیشتر مردم ازمیر جهت خرید کالاهای موردنیاز خود با قیمت های ارزان بدان می روند، «بازار بوستانلی» در یک منطقه ساحلی و زیبا به همین نام، و در روزهای چهارشنبه می باشد. این بازار پرجنب و جوش که با نام «Bospa» نیز شناخته می شود، در آن می توان اقلام مختلفی چون: منسوجات، کیف و کفش، لوازم آشپرخانه و دکوراسیون منزل را از برندهای داخلی و خارجی و با قیمت های ارزان و مناسب، خریداری کرد. از دیگر ویژگی های جالب Bospa، فعالیت آن در بعد از ظهرها می باشد؛ بر این اساس، کسانی که صبح ها به هر دلیلی نمی تواند صبح زود به مراکز خرید بروند، Bospa گزینه ایده آلی است.بازار بوستانلیاین بازار که برخی آن را به یک «معدن طلای کشف نشده» در ازمیر تشبیه می کنند، در منطقهء رو به رشد «بالچوا (Balçova)» و در مسیر کمربندی آن، قرار داشته و متشکل  از چند بازارچه کوچک می باشد که عبارتند از: Mudo، Desa، Derimod، Hotiç و U.S Polo. از این رو، شما علاوه بر امکان خرید اقلام موردنیاز خود با قیمت های بسیار مناسب، با تنوع زیادی در کالاهای مختلف نیز، روبرو خواهید شد که جذابیت خرید کردن را برای شما افزایش خواهند داد. لازم به ذکر است، در حراجی سِلوی اقلام فراوانی برندهایی چون: Twist، Machka و İpekyol، با قیمت های بسیار ارزان وجود داشته که می تواند شما را متعجب کند.


Selway Outlet Park
«کمرآلتی (Kemeraltı)» از مشهورترین مناطق ازمیر که مردم بیشتر آن را با «بازار معروف و تاریخی کمرآلتی (Kemeraltı Pazari)» می شناسند، دارای یکی از مراکز خرید ارزان در ازمیر، به نام «کلونِید (Colonnade)»، می باشد. این بازار به گونه ای است که در مورد آن می گویند: "حتما از گم شدن در آن و کشف گوشه کنارش، لذت خواهید برد!"؛ چراکه در هر نقطه این بازار، اقلامی متنوعی از برندهای مختف، با قیمت های بسیار مناسب در حال فروش می باشند؛ برخی از این اقلام، عبارتند از: آجیل، کیف، قهوه، کلاه، لوازم آشپزخانه، فندک، لباس عروس، ظروف و چوبی، جواهرات، اقلام قدیمی و ...


کمرآلتی  • Mango Outlet (Alsancak and Karşıyaka)


بازار «مانگو (Mango)» در محدوده بین مناطق «آلسانجاک (Alsancak)» و «کارشی یاکا (Karşıyaka)»، به قدری جذاب است که حتی می توان صرف برای تماشای مردمی رفت که در حال خرید از مغازه ها می باشند. اگر می خواهید میزان محبوبیت و کارآمدی این بازار درک کنید، باید گفت که مناسب ترین زمان برای رفتن به آن، زمان کاری ادارات و شرکت ها می باشد، چون در سایر ساعات روز، بسیار شلوغ و پرهیاهو است.


بازار مانگو ازمیر  • Diesel Outlet (Soke)

اصلی ترین دلیل محبوبیت «بازار دیزل (Diesel Outlet)» واقع در مسیر جاده «سلجوک (Selçuk)»، فروش محصولات «حراج آخر فصل (End-of-Season Sale)» از تمامی برندها می باشد؛ همین امر موجب شده کسانی که تمایل به خرید پوشاک از برندههای معروف را دارند، بتوانند اقلام دلخواهشان را با قیمت های پیین تر، خرداری کنند.بازار دیزل ازمیر


سایر مراکز خرید ارزان در ازمیر


  • Özkanlar (در پنجشنبه ها)
  • Bornova (در شنبه ها)


تهیه و تنظیم:تایماز گلزار

منبع:www.tarzmeselesi.net

logo-samandehi