ورود

خلیج زیبای بوردوبت در مارماریس

خلیج بوردوبِت (Bördübet Bay)، در 28 کیلومتری شمال غرب مارماریس، خلیجی بسیار زیبا و آرامش بخش در غرب ترکیه است که از طبیعیت سرسبز و آب های آبی رنگ دریای اژه، بهره مند می باشد. این منطقه که همچون بهشتی بر روی زمین است، مکانی ایده آل برای رهایی از استرس های زندگی شهری بوده و گزینه ای مناسب برای تمدد اعصاب می باشد.


آشنایی با منطقه مارماریس


مارماریس (Marmaris)، شهری بندری در مجاورت سواحل مدیترانه و اژه، در استان «موغلا (Muğla)» و در جنوب غربی ترکیه می باشد که به دلیل واقع شدن بین رشته کوه و دریا، دارای مناظر بسیار زیبا و مشهور است. این شهر با دو لنگرگاه اصلی و چندین بندر، یکی از مهم ترین مناطق ترکیه جهت کشتی رانی و غواصی بوده و از این رو، سالانه گردشگران و کشتی های تفریحی بسیاری به این مکان می آیند. مارماریس دارای آب وهوایی مدیترانه ای با تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی بارانی و خنک بوده و همین ویژگی ها، آن را به یک مقصد گردشگری ایده آل تبدیل کرده است.

بهترین جاذبه های گردشگری مارماریس، عبارتند از: قلعه تاریخی مارماریس، موزه مارماریس، منطقه دالیان، کوه های مارماریس، شهر باستانی کاریان و سواحل و خلیج زیبای بوردویت؛ در این مقاله، ما شما را با خلیج بوردوبت که مکانی منحصر به فرد می باشد، بیشتر آشنا خواهیم کرد.خلیج بوردوبت


خلیج بوردوبت در یک نگاه


خلیج بوردوبت (Bordubet)، مکانی زیبا و رویایی در میان تپه ها و کوه های جنگلی با چشم اندازی از دریای نیلگون و آرام می باشد. این مکان که همانند یک بندر و پناهگاه طبیعی است، نام آن توسط سربازان انگلیسی طی حضورشان در این منطقه و برگرفته از کلمات «Birds’ Bed»، به معنی «جایگاه پرندگان» می باشد؛ عمده ترین دلیل انتخاب این نام نیز، شنیدن صدای آواز پرندگان از هر نقطه ای در خلیج بوردوبت است.


ویژگی های خلیج بوردوبت


اصلی ترین ویژگی های خلیج بوردوبت که می توان به آنها اشاره داشت، طبیعت سرسبز و بکر، تنوع پرندگان و سواحل زیبا می باشد؛ بر این اساس، بیشتر درختان این منطقه کاج و کُندُر بوده و به لحاظ تنوع جانوری نیز، می توان به این موارد اشاره داشت: کبوتر کوهی، فنچ، بلبل، شاهین، گراز وحشی، خرگوش، سنجاب، روباه و گورکن. همچنین، یک رودخانه 600 متری در میان جنگل وجود دارد که در مسیر خود، آبشار و زیبای های متعددی را بوجود آورده است.خلیج بوردوبت مارماریس


فعالیت هایی که می توان در خلیج بوردوبت انجام داد


با توجه به ویژگی های ساختاری و جغرافیایی خلیج بوردوبت، فعالیت های مفرحی که می توان در این منطقه رویایی انجام داد، عبارتند از: شنا، قایق رانی، کایاک سواری در دریا، پارو زدن ایستاده، موج سواری، پیاده روی، یا طبیعت گردی در مسیر «Carian»، تماشای پرندگان، ماهیگیری، دوچرخه سواری در طبیعت یا کوهستان، کمپینگ و عکاسی.


معروف ترین مکان های اقامتی در خلیج بوردوبت


  • Glamping Boutique Hotel
  • Golden Key Bordubet
  • Club Amazon Bordubet
  • Fortezza Beach Resortخلیج بوردوبت ترکیه


نحوه دسترسی به خلیج بوردوبت


خلیج بوردوبت در فاصله حدود 71 کیلومتری از فرودگاه «دالامان (Dalaman)» و 28.4 کیلومتر از مرکز مارماریس، دسترسی به آن از طریق خودروی شخصی یا کرایه ای، یکی از روش ها بوده ول آنچه بیشتر توصیه می گردد، آمدن به این خلیج با قایق و کشتی های تفریحی است؛ همچنین، اگر قصد استفاده از سیستم حمل ونقل عمومی را دارید، مینی بوس های متعدد به مقصد روستای «دگیرمنیانی (Degirmenyani)» از مارماریس، گزینه دیگری است که می توانید در خلیج بوردوبت، از پیاده شوید.


تهیه و تنظیم: تایماز گلزار

منابع:

logo-samandehi