ورود

اجاره ارزان ماشین در ترکیه

همیشه تردد آسان در سطح شهر و دسترسی ساده به مکان هایی است که قصد رفتن به آنها را دارید، یکی از مشکلات هنگام سفر به خارج از کشور و ترکیه بوده است. شاید یکی از رایج ترین اقدامات و توصیه هایی که دوستان انجام می دهند، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی باشد، اما با درنظر گرفتن برخی هزینه ها و مواردی دیگر، کرایه خودرو می تواند گزینه ارزان تر و مناسب تری گردد.


دلایل کرایه خودرو در ترکیه


شما چه میزان به خیابان ها و نقاط مختلف شهری که قصد رفتن به آن را دارید، آشنایی هستید؟ تا چه حد از میزان کرایه تاکسی ها اطلاع دارید؟ آیا کارت بلیط مخصوص شهری که به آن می روید را دارید؟ آیا می دانید برای رفتن به مقصد خود، سوار کدام اتوبوس ها شده یا در کدام ایستگاه، سوار کدام اتوبوس شوید؟ آیا تسلط کافی به زبان ترکیه ای دارید که بتوانید آدرس مکان موردنظر خود را بپرسید؟

تمامی این موارد در کنار برخی موارد دیگر، از دلایلی هستند که به مسافران و گردشگران خارجی در ترکیه، توصیه می شود اقدام به اجاره ماشین در ترکیه جهت تردد آسان و ارزان نمایند. شما با استفاده از این راهکار نه تنها خیای راحت، آسان و سریع می توانید به مقصد خود برید، بلکه دیگر هیچ یک از مشکلات عنوان شده را نیز نخواهید داشت.اجاره ماشین در استانبول


مقایسه هزینه استفاده از وسائل نقلیه عمومی با خودروهای کرایه ای


شاید تصور کنید به دلیل آنکه سفر شما کوتاه مدت (مثلا یکی دو روزه)، می باشد، دیگر نیازی به اجاره ماشین نبوده و ممکن است هزینه اضافی برای شما در پی داشته باشد؛ در حالیکه چنین نبوده و اگر شما در یکی از شهرهای: استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و ...، باشید نادرست بودن این تصور به راحتی قابل اثبات است.

همانگونه که می دانید، امروزه اپلیکیشن های مختلفی جهت کرایه تاکسی وجود دارند که می توانید با انتخاب مبدا و مقصد، از هزینه تاکسی مطلع شوید؛ یکی از رایج ترینِ این اپلیکیشن ها، اپلیکیشن «BiTaksi» است که در ترکیه بسیار رایج و پرکاربرد می باشد. بر اساس این اپلیکیشن، هزینه استفاده از فقط یک بار تاکسی در استانبول از فرودگاه تا هتلی در مرکز شهر، حدودا 100-150 لیر خواهد که در واقع شما با همین مبلغ، می توانید یک خودرو متناسب با نیازتان را به راحتی کرایه کنید.

در چنین شرایطی، با درنظر گرفتن هزینه چندین باره استفاده از انواع وسایل نقلیه عمومی در ترکیه، خواهید دید که مجموع هزینه های شما از کرایه ماشین در همان مدت، بیشتر می گردد؛ در نتیجه، اجاره ماشین در ترکیه بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود (حتی برای مدت کوتاه).


حمل و نقل عمومی در ترکیهانتخاب مناسب ترین شرکت کرایه خودرو در ترکیه


امروزه با توجه به محبوبیت رنت ماشین در ترکیه و تعدد انواع شرکت های فعال در این حوزه، انتخاب مناسب ترین آنها کار چندان سختی نیست. یکی  از ساده ترین روش ها جهت تفکیک، انتخاب اند دسته از شرکت های کرایه خودرو است که دارای دفاتری در فرودگاه های ترکیه هستند؛ چراکه به موجب این امر، معاف از معالیات بوده و همین مسئله موجب می گردد هزینه اجاره ماشین از آنها کمتر از شرکت هایی باشد که دفاتر و پارکینگ هایشان در سطح شهر قرار دارند.

یکی دیگر از مواردی که می تواند مورد توجه قرار بگیرد، عدم لزوم پرداخت دپازیت یا وثیقه برای اجاره خودرو می باشد. اکثر شرکت های رنت ماشین، ممکن است برای کرایه ماشین های معمولی خود، از شما مبلغی را به عنوان دپازیت، دریافت کنند. این درحالی است که برخی دیگر از شرکت های فعال در این حوزه، دپازیت را فقط برای اجاره خودروهای لوکس، درنظر می گیرند.

از سوی دیگر، زمانی که لازم است شما هزینه کرایه خودرو را پرداخت نمایید، نیاز به در اختیار داشتن کارت اعتبار معتبر بین المللی (به دلیل الزلم به پرداخت ارزی)، یا کارت اعتباری معتبر ترکیه ای (پرداخت به لیر)، می باشد. این موضوع شاید برای برخی مسافران و گردشگران خارجی راحت و آسان باشد، ولی می تواند برای بسیاری موجب محدودیت در امکان رنت ماشین در ترکیه گردد.

آخرین نکته ای که باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد، نوع پشتیبانی ارائه شده توسط شرکت برای خودروها و مشتریان خود می باشد. هرچند، اکثر شرکت های کرایه خودرو در ترکیه دارای پشتیبانی 24 ساعته هستند، اما همه آنها دارای پشتیبانی به چندین زبان نبوده و ممکن است نتوانند شما را در مواقع لازم، به شکل موثر راهنمایی یا پشتیبانی نمایند. از این رو، توجه به این نکته می تواند کمک زیادی به آسایش و اطمینان شما از سفرتان داشته باشد.


شرکت کرایه خودروی گوتوسفر


با توجه به آنچه تاکنون گفته شد، « گوتوسفر (GotoSafar)» به عنوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ «ایپک یولی آراز» که فعالیت خود را از سال 2016 جهت ارائه خدماتی مانند: کرایه ماشین در شهرهای مختلف ترکیه، رزرو آنلاین بلیط هواپیما برای پرواز های داخلی و خارجی، رزرو هتل و تهیه بیمه مسافرتی، آغاز کرده، دارای تمامی ویژگی های اشاره شده در بخش قبل می باشد.

این شرکت که کلیه دفاتر آن در اکثر فرودگاه های ترکیه وجود دارد، دارای امتیاز معافیت مالیاتی بوده که همین موضوع را در هزینه کرایه خودروهای خود نیز، درنظر گرفته است. از سوی دیگر، باتوجه به اینکه شرکت گوتوسفر پایه و اساس کار خود را بر اطمینان دوطرفه با مشتریان خود نهاده، دپازیت را صرفا هنگام اجازه خودروهای لوکس، از مشتریانش دریافت می نماید.

همچنین، به منظور رفاه حال مشتریان، این شرکت هرگونه هزینه را به ارزهای مختلف خارجی (دلار، یورو و ...)، و نیز لیر، دریافت می نماید؛ البته شهروندان ایرانی می توانند هزینه های خود را بصورت ریالی و از طریق کارهای بانکی ایرانی که عضو شبکه شتاب هستند، بپردازند. در همین راستا، حضور 24 ساعته واحد پشتیبانی که مسلط به زبان ترکیه ای، انگلیسی و فارسی می باشند، در تمامی لحظات همراه مشتریان خواهند بود.اجاره خودرو در ترکیه


سایر مزایای کرایه خودرو از گوتوسفر


 • امکان رزور و تمدید خودرو در ایران و هم در ترکیه
 • امکان پرداخت دو مرحله ای (بخشی به عنوان ثبت رزرو و پیش پرداخت، و مابقی بصورت ارزی هنگام دریافت خودرو)
 • دارای «نماد اعتماد الکترونیک» جهت اطمینان از فرایند پرداخت آنلاین
 • تنوع بالا در خودروها (متناسب با: نیاز، ظرفیت، کاربری)
 • وجود انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی، دنده دستی و اتوماتیک
 • نظافت داخلی و بیرونی خودروها در هربار و پس از تحویل از مشتری
 • معاینه فنی خودروها در هربار تحویل از مشتری
 • پشتیبانی مشتری درصورت بروز هرگونه حادثه اعم از تصادف، آسیب دیدگی، سرقت و ...
 • وجود بیمه های لازم برای خودرو و اطمینان مشتریان هنگام رانندگی و بروز حوادث
 • مدل تمامی خودروها مربوط یه یک یا دو سال اخیر و مطابق قانون جهانی و بین المللی کرایه ماشین


مدارک مورد نیاز برای کرایه ماشین از شرکت گوتوسفر


 • عکس پاسپورت
 • عکس گواهینامه بین المللی
 • شماره تلفن همراه
 • آدرس منزل
 • بلیط پرواز رفت (در صورت سفر هوایی)


نحوه کرایه لغو یا تمدید رزرو خودرو از شرکت گوتوسفر


نحوه کرایه رنت ماشین از شرکت گوتوسفر بسیار آسان و به دو طریق قابل انجام است؛ در روش اول، شما تنها کافی است به وب سایت: www.gotosafar.com، مراجعه کرده و با درج اطلاعاتی مانند: زمان و مکان دریافت و تحویل خودرو، انواع خودروهای در دسترس را مشاهده و برحسب نیاز و متناسب با هزینه های خود، انتخاب نمایید. در ادامه این روند، با انتخاب نحوه پرداخت (پرداخت کامل یا پیش پرداخت)، می توانید رزرو خود را انجام دهید. روش دیگر، تماس با واحد پشتیبانی شرکت گوتوسفر به شماره تلفن: 021 - 91301173، بوده و پس از بیان موارد فوق، لینک پرداخت را دریافت و رزرو خود را نهایی نمایید.

بر همین اساس، نحوه لغو یا تمدید رزرو خود در شرکت گوتوسفر نیز ، به دو روش انجام می گیرد؛ روش اول، تماس با واحد پشتیبانی و ارائه درخواست و روش دوم، از آنجا که شما هنگام ثبت درخواست در وب سایت گوتوسفر، بطور همزمان یک حساب کاربری برای خود ایجاد می نمایید، لذا می توانید با ورود به حساب کاربری خود نسبت در لغو با رزرو درخواستتان اقدام نمایید. بنا بر قوانین شرکت و امور بانکی کشور، هزینه لغو رزرو ماشین حداکثر ظرف 72 ساعت کاری و از طریق حواله بین بانکی «سحاب» به کارت بانکی مشتری واریز می گردد.


اجاره ماشین در ترکیهنحوه محاسبه هزینه لغو رزرو خودرو از شرکت گوتوسفر


درصورتی که ثبت درخواست لغو رزرو یا اعلان آن به صورت تلفنی، تا 24 ساعت مانده به زمان تحویل خودرو، صورت گرفته باشد، درنتیجه شرکت هیچ هزینه ای بابت این جریان از مشتری دریافت نمی کند؛ اما اگر ثبت درخواست لغو رزرو یا اعلان تلفنی آن در بازه کمتر از 24 ساعت تا زمان تحویل ثبت یا اعلام گردد، لذا پس از کسر 20% از مبلغ کل رزرو، مابقی آن به مشتری عودت داده خواهد شد.


logo-samandehi