ورود

توصیه هایی برای خانم هایی که تنها سفر می کنند

ایمنی در سفر، یکی از مهمترین موارد بوده و این موضوع بویژه برای کسانی چون بانوان که به تنهایی سفر می کنند، بیشتر حائز اهمیت می باشد. خوشبختانه، توصیه ها و راهکارهایی برای افزایش امنیت در سفر و جلوگیری از برخی آزار و اذیت ها برای چنین مسافرانی مخصوصا بانوان وجود دارد که می توانند کمک زیادی به آنها کنند.


همیشه در انتخاب هدف و مقصد سفر خود دقت کرده و سعی کنید در صورتی که برای اولین بار به آنجا می روید، پیش از سفر اطلاعات کامل به لحاظ: مکان های اقامتی، جاذبه های گردشگری، مسیرهای ترددی، امکانات حمل و نقلی، خطرات احتمال، نحوه رفع برخی مشکلات رایج در سفر، فرهنگ و خصوصیات اخلاقی-اجتماعی مردم، شماره تلفن های ضروری و مواردی از این دست.


  • اگر قصد سفر طولانی مدتی را دارید، حتما از قبل در مورد مکان های اقامتی خود تصمیم گرفته و درصورت لزوم، رزرو کنید.
  • سفر کردن به تنهایی، مستلزم توجه به جزئیات بوده و به همین دلیل، هر مرحله از آن باید با برنامه ریزی انجام شود.
  • سعی کنید تا حد امکان، از همراه داشتن چمدان یا کوله سنگین و تعداد زیاد، خودداری کنید تا بتوانید به راحتی تردد نمایید.
  • اعتماد به افرادی که به تازگی با آنها آشنا شده اید و دادن اطلاعاتی مانند: محل اقامتتان، قصدتان از سفر و سایر جزئیات شخصی زندگیتان را، اقدامی نادرست می باشد.
  • لازم نیست تنهایی غذا بخورید. شما می توانید با اطلاع از تورهای غذایی و مکان هایی نزد مسافرین یا مردم عادی محبوبیت داشته و رایج هستند، غذای خود را در مکانی امن و مطمئن میل کنید.
  • یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، حفاظت از: مدارک، کارت های شناسایی، کارت اعتباری، پول و جواهراتتان می باشد (توصیه نمی شود پول نقد زیاد یا جواهرات قابل توجهی همراه داشته باشید). از این رو، حتما پیش از سفر از ترفندها و راهکارهای حفاظت از چنین مواردی را بیاموزید.
  • ملاقات با سایر مسافران خانم که آنها نیز به تنهایی سفر می نمایند، می تواند تا حدودی امنیت سفر شما را فراهم آورد؛ اما به یاد داشته باشید که هرگز بیش از حد اعتماد نکرده و جزئیات سفر و زندگی شخصیات را با آنها درمیان نگذارد.
  • برای بیشتر لذت بردن از سفرتان، سعی کنید: از شبکه های اجتماعی دوری کنید تا از سفر خود لذت ببرید، از انتخاب ساعات کم تردد یا دیر وقت برای رفتن به مکان های مختلف بپرهیزید، اگر از مکان های شلوغ خوشتان نمی آید پس سعی نمایید زمان هایی را درنظر بگیرید که پیش از خلوت شدن آن مکان می باشد، از پوشیدن لباس های یا رفتارهایی که بسیار جلب توجه می کنند خودداری کنید و به قوانین اجتماعی و رسوم مردم محلی احترام بگذارید.


تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

منبع: yolcu360.com

relatedArticles

logo-samandehi