ورود

چرا GoToSafar ؟

درگاه پرداخت بین المللی

خرید تمامی خدمات گردشگری ازطریق درگاه بین المللی و درگاه ایرانی

بیمه‌نامه معتبر

با ارايه بیمه نامه معتبر بین‌المللی با خیال راحت رانندگی کنید

خدمات در تمام نقاط ترکیه

در تمام شهرها و فرودگاه‌های مهم ترکیه در حال انجام خدمات هستیم.

پشتیبانی ۲۴ ساعته به 6 زبان

در همه روزهای هفته بدون تعطیلی در هر ساعت از شبانه روز

بیمه مسافرتی چیست؟

 

بیمه مسافرتی به بیمه ای گفته می شود که مسافران را در مقابل حوادث و خطراتی که احتمال دارد در یک سفر برای فرد رخ دهد محافظت و حمایت می کند که به آن بیمه خارج از کشور نیز گفته می شود. این بیمه توانایی این را دارد تا تعداد کثیری از حوادت و خطرات سفر را پوشش دهد از این رو گفته می شود بیمه مسافرتی بهترین راه برای جبران یا کاهش خسارت‌ های رخ داده در سفر و بهترین تضمین برای داشتن سفری امن است. با وجود ویروس کرونا در سال های اخیر بیمه مسافرتی از اهمیت زیادی برخوردار شده است چراکه برخلاف کشورمان در بسیاری از کشورهای دنیا هزینه های درمان بالا بسیار بالا بوده و داشتن بیمه مسافرتی می تواند سفری بی دغدغه برای مسافرین فراهم سازد.

 

پوشش های بیمه مسافرتی

 

پوشش بیمه مسافرتی به مواردی گفته می شود که بیمه می تواند در صورت بروز این حوادث و مشکلات خسارات وارده را جبران و از شما حمایت های لازم را انجام دهد که این مورد می تواند در بیمه های مختلف متفاوت باشد و یا سقف مشخصی داشته باشد. از این رو توصیه می شود قبل از اقدام به تهیه بیمه مسافرتی از هر سایتی مانند وب سایت گوتوسفر، موارد پوششی و حمایتی بیمه موردنظر را به طور کامل مطالعه کنید.

 

 

پوشش های درمانی بیمه مسافرتی شرکت گوتوسفر

 

پرداخت هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی، به استثناء هزینه های زیبایی، بیماری های مزمن و بیماری هایی که فرد از قبل سابقه داشته باشد. فرانشیز 25 یورو بجز موارد اورژانسی و ناشی از حادثه و یا بستری شدن در بیمارستان بیش از 24 ساعت.

فرانشیز: بخشی از هزینه های درمانی است که بیمه گر موظف به پرداخت آن نیست و بیمه گذار خود آن ها را پرداخت می کند.

 

موارد مهم پوشش های درمانی شامل موارد زیر است:

 

 • انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، هماهنگی های لازم جهت انتقال به مرکز مجهز تر، استفاده از آمبولانس هوایی و یا بازگشت به ایران در صورت تشخیص پزشک
 • بازگرداندن جسد بیمه شده متوفی به ایران
 • پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان درجه اول یا بلافصل در صورتی که نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید.

 

 بستگان درجه اول: پدر و مادر، خواهر و برادر بستگان بلافصل:همسر و فرزندان

 

 • ارسال داروهای ضروری با تائید پزشک به کشوری که بیمه شده به آن سفر کرده است در صورت فقدان آن در خارج از کشور
 • پرداخت هزینه رفت و برگشت یک نفر به درخواست بیمه شده از ایران به محل بستری در صورتیکه که بیمه شده بیش از 10 روز متوالی در بیمارستان بستری باشد، شامل بلیط رفت و برگشت و مخارج اقامت
 • جبران هزینه های پزشکی ناشی از بیماری کووید 19 (کرونا ویروس) در مقصد. برای دریافت این پوشش داشتن کارت واکسن (به شرطی که از از زمان تزریق دوز دوم 2هفته گذشته باشد) و یا انجام تست پی سی آر72 ساعت قبل از خروج از کشور یا در بدو ورود در کشور مقصد الزامی است. بدیهی است در صورت مثبت بودن تست قبل از سفر پوشش فوق خارج از تعهدات بیمه گر می باشد. در صورت نداشتن کارت واکسن معتبر با شرایط اعلامی و یا عدم انجام تست پی سی آر دوره انتظار 14 روزه از زمان خروج از کشور شامل این پوشش می باشد.

 

 

 

پرداخت هزینه های مربوط به مشکلات پرواز مانند:

 

 • تأخیر در ورود بار همراه بیمه شده

 درصورتی که بار همراه بیمه شده ثبت شده باشد، هزینه ملزومات اضطراری شامل البسه و لوازم بهداشتی ضروری تا زمان بازگرداندن بار به دلیل تأخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آنکه شرکت هواپیمایی مربوطه عضو یاتا باشد پس از گذشت حداقل 6 ساعت تاخیر، حداکثر تا سقف مندرج در بیمه نامه پرداخت می گردد. در کلیه موارد، اسناد موید وقوع تاخیر که به تایید شرکت هواپیمایی رسیده باشد و نیز اصل صورت حساب های خريد باید منضم به درخواست خسارت بیمه شده باشد.

 • راهنمائی و کمک رسانی در خصوص مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه بین المللی و مدارک شناسائی در خارج از کشور و پرداخت هزینه های تهیه مجدد آنها

 

اعتبار، شروع  و مدت استفاده از بیمه مسافرتی

 

تاریخ شروع بیمه نامه از زمان صدور بیمه نامه در بازه زمانی شش ماه و از اولین خروج بیمه شده از مرزهای قانونی کشور ایران می باشد و اعتبار بیمه نامه بعد از خروج از کشور به مدت زمان بیمه خریداری شده در بیمه نامه وابسته است. برای بیمه نامه های که مدت بیمه نامه بالای 3 ماه باشد نهایت مدت اعتبار آن در خارج از کشور 92 روز متوالی بوده و در صورت عدم دریافت ویزا بابت بیمه های کمتر از 6 ماه حداکثر تا 6 ماه و بیمه نامه های 6 ماهه و یکساله تا یکسال می توانید صرفا با مراجعه به واحد صادر کننده نسبت به فسخ بیمه اقدام نمایید. 

 

محاسبه قیمت بیمه مسافرتی

 

بیمه مسافرتی بر اساس سه عامل اصلی محاسبه می شود:

سن مسافر

مدت سفر

مقصد سفر

همچنین برای بعضی از مقصدها امکان انتخاب پوشش مالی نیز وجود دارد و این مورد نیز بر روی قیمت بیمه تاثیر خواهد گذاشت.

 

سقف تعهدات بیمه مسافرتی

میزان حداکثرهزینه ای که شرکت های بیمه برای جبران هزینه درمان یا خسارت مسافر پرداخت می کنند سقف تعهدات بیمه مسافرتی نام دارد که می تواند بنابه انتخاب مسافر کم یا زیاد شود.

 

شرکت های کمک رسان بیمه مسافرتی

 

شرکت های بیمه داخلی برای تامین بیمه موردنیاز مسافرین با شرکت های خارجی بیمه، قرارد و توافق هایی را انجام می دهند در این حالت مسافران باید از طریق شرکت های بیمه داخلی مثل ملت، آسیا، ایران، سامان، پاسارگاد و... بیمه مسافرتی خود را تهیه کنند که این شرکت ها طی قراردادی با شرکت های بیمه گر خارجی مثل Reise-Schutz ، Evasan ، SOS ، Allianz و... در ارتباط هستند و حمایت های پوششی در خارج از کشور را از طریق آن ها ارائه می کنند.

همچنین در بعضی سفارت خانه ها تنها یک شرکت مشخص جهت صدور ویزا توصیه می شود و مسافران به آن کشور حتما باید بیمه خود را از شرکتی که سفارت معرفی کرده، خریداری نمایند.

 

 

 

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

 

به دو صورت می توان هزینه های ناشی از مشکلات سفر و یا خطرات به وجود آمده را که در محدوده بیمه مسافرتی قرار دارند دریافت نمود. در این حالت دو نوع پرداخت وجود دارد که در حالت اول شما می توانید در محل بروز حادثه با شماره هایی که جهت کمک رسانی از شرکت های بیمه در اختیار شما قرار گرفته اند تماس حاصل کرده و با تکمیل اطلاعات درخواستی مانند نام، شماره بیمه و مدت اعتبار آن، بنابه حالتی که این شرکت ها در نظر می گیرند هزینه های خود را دریافت کنید.

در برخی موارد نیز شما می توانید هزینه های مربوطه را خود پرداخت کرده و پس از بازگشت به کشور برای دریافت هزینه خسارات، مدارک زیر را به شرکت بیمه موردنظر ارائه داده و هزینه های پرداختی را دریافت کنید. این مدارک عبارتند از:

 • اصل بیمه نامه مسافرتی
 • اصل و کپی گذرنامه
 • اصل فاکتورهای پرداخت شده
 • گزارش های مربوط به هزینه (گواهی فوت، کپی شناسنامه، گواهی پزشکی بیمارستان و غیره)

 

آیا بیمه مسافرتی قابل استرداد است؟

 

بیمه‌ شده در ۶ ماه نخست پس از خرید بیمه مسافرتی می‌تواند نسبت به فسخ قرار داد بیمه اقدام کند. همچنین در صورتی هزینه بیمه قابل استرداد است که بیمه‌ شده قبل از پایان مدت ویزا، دیگر از کشور خارج نشود.

 

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی از سایت گوتوسفر

 

برای خرید بیمه مسافرتی گوتوسفر ابتدا وارد سایت گوتوسفر شده و در فیلدهای موجود مشخصات خود را وارد کنید. مشخصاتی مثل مقصد سفر، مدت سفر و تاریخ تولد.

در مرحله بعد می توانید نرخ و شرایط بیمه مسافرتی خود را در برترین شرکت های بیمه کشور مشاهده و با هم مقایسه کنید و بر اساس نیازها و اولویت های خود یکی از بیمه ها را انتخاب کنید

پس از تأیید اطلاعات در مرحله بعد باید اطلاعات شخصی مثل نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس و ... را وارد کنید و سپس عکس گذرنامه خود را ارسال کنید.

در مرحله نهایی می توانید نحوه پرداخت حق بیمه (پرداخت آنلاین یا پرداخت در محل) را انتخاب کرده و هزینه بیمه نامه خود را به یکی از این دو روش پرداخت کنید.

سوالات متداول بیمه مسافرتی

 

آیا خرید بیمه مسافرتی الزامی است؟

خرید بیمه مسافرتی به جز برای گرفتن ویزا حالت اختیاری دارد. اگر مسافری قصد تهیه ویزا برای کشوری خاص را دارد باید بیمه مسافرتی داشته باشد.

تاریخ شروع بیمه مسافرتی از چه زمانی آغاز می شود؟

تاریخ شروع بیمه مسافرتی از شروع مسافرت آغاز می شود.

چرا باید بیمه مسافرتی داشت؟

درست است که داشتن بیمه مسافرتی به جز موارد مورد نیاز به اخذ ویزا، اختیاری است اما برای امنیت بیشتر در سفر و جلوگیری از پرداخت هزینه های بالا جهت درمان و یا سردرگمی هنگام گم شدن مدراک، ضروری و مهم تلقی می شود.

برای سفرهای داخلی نیز باید بیمه مسافرتی تهیه کرد؟

در سفرهای داخلی نیاز به بیمه مسافرتی نیست بلکه در این حالت می توان بیمه حوادث خریداری کرد.

آیا مبلغ بیمه مسافرتی را می توان استرداد کرد؟

بله می توان مبلغ بیمه مسافرتی را استرداد کرد بدین نحو که همراه با درخواست کتبی و مدارک لازم به شرکت بیمه مراجعه کرده و مبلغ خود دریافت نمود.

اعتبار این بیمه مسافرتی، برابر با تعداد روزهای سفر شما می باشد؛ اما بنا بر آیین نامه بیمه مرکزی ایران، این مدت نمی تواند بیشتر از 92 روز اقامت متوالی باشد.

بیمه مسافرتی بدون محدودیت سنی بوده و قابل استفاده برا ی تمام گروه های سنی می باشد.

تنها مدرک مورد نیاز برای صدور بیمه نامه، پاسپورت شخص بیمه شونده می باشد.

شما می توانید با ارائه یک درخواست کتبی خریدار (بیمه گذار)، و مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه، به این امر اقدام کنید.

پرداخت هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی، به استثناء هزینه های زیبایی، بیماری های مزمن و بیماری هایی که فرد از قبل سابقه داشته باشد. فرانشیز 25 یورو بجز موارد اورژانسی و ناشی از حادثه و یا بستری شدن در بیمارستان بیش از 24 ساعت.

راهنمائی و کمک رسانی در خصوص مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه بین المللی و مدارک شناسائی در خارج از کشور و پرداخت هزینه های تهیه مجدد آنها و تأخیر در ورود بار همراه بیمه شده نیز از پوشش های بیمه مسافرتی است.

logo-samandehi
Mastercard Logo
Visacard Logo
AmericanExpress Logo