ورود

بیمه مسافرتی / سوالات متداول

اعتبار این بیمه مسافرتی، برابر با تعداد روزهای سفر شما می باشد؛ اما بنا بر آیین نامه بیمه مرکزی ایران، این مدت نمی تواند بیشتر از 92 روز اقامت متوالی باشد.

بیمه مسافرتی بدون محدودیت سنی بوده و قابل استفاده برا ی تمام گروه های سنی می باشد.

برای استفاده از بیمه مسافرتی، مبدا حرکت شما باید حتما ایران بوده و هنگام خروج از کشور نیز مهر خروج در پاسپورت مسافر درج شود؛ بر این اساس، شروع اعتبار بیمه مسافرتی از تاریخ دریافت مهر خروج می باشد، به همین دلیل مبدا سفر باید ایران انتخاب شود.

تنها مدرک مورد نیاز برای صدور بیمه نامه، پاسپورت شخص بیمه شونده می باشد.

گرفتن بیمه مسافرتی برای دریافت ویزا از سفارتخانه ها بخصوص کشورهای عضو شینگن، الزامی است.

این تاریخ همزمان با آغاز سفر از فردگاه یعنی از زمانیکه مهر خروج از کشور در پاسپورت درج می گردد، درنظر گرفته می شود (مطلقا زمان تنظیم قرارداد مورد محاسبه نمی باشد).

شما می توانید با ارائه یک درخواست کتبی خریدار (بیمه گذار)، و مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه، به این امر اقدام کنید.

مراکز پاسخگویی «بیمه مسافرتی  که توسط سایت Gotosafar ارایه میشود» که خدماتشان را 24 ساعته و در هفت رو هفته ارائه می دهند، تسلط کامل به زبان های مورد نیاز را دارا می باشند.

بیمه نامه سینگل برای: سفرهای کوتاه مدت، بیمه نامه های معتبر تا سقف یک ماه و همچنین یک طرفه، صادر می شوند؛ بیمه های مولتی نیز برای: سفرهای بلند مدت و اقدام به مسافرت به چند منطقه یا کشور، مورد استفاده قرار می گیرند.

این امر که تا سقف مالی 30 هزار یورو قابل استفاده می باشند، اغلب نیاز به تایید سفارتخانه ها دارند.

عمده ترین تفاوت این دو بیمه نامه، میزان سقف تعهدات آنها یکی تا مبلغ 30 هزار یورو و دیگر 50 هزار یورو می باشد؛ پر واضح است که بیمه نامه 50 هزار یورویی، کامل تر از دیگری بوده و موارد بیشتری را نیز تحت پوشش بیمه قرار می دهد.

- در نخستین گام، هنگام بروز علایم بیماری یا رخدادن حادثه (هر اتفاقی غیر از بیماری های دارای پیشینه)، می توانید پیش از مراجعه به مراکز درمانی، با شماره تماس ثبت شده در بیمه نامه ارتباط برقرار کرده و با مشاوران فارسی زبان صحبت کنید تا مناسب ترین و نزدیکترین مرکز درمانی را به شما معرفی کنند.
- درصورت مراجعه به بیمارستان، حتما پیش از پرداخت هرگونه هزینه ای، با شماره تلفن های درج شده در بیمه نامه تماس بگیرد تا آنها هزینه های لازم را تا سقف تعیین شده پرداخت کنند.
- اگر بنا به هر دلیلی مجبور به پرداخت هزینه ها شدید، تنها لازم است کلیه مدارک: مربوط به بیمارستان، شرح حال بیماری یا حادثه رخ داده، اصل قبض پرداختی، اصل بیمه نامه، کپی صفحه پاسپورت که مهر ورود خروج در آن خورده، شماره کارت یا حساب بانکی و نیز شماره تماس خود را به آدرس: شیخ بهائی جنوبی، نبش تاج محل، بن بست چهارم، پلاک 2، واحد 2، ارسال نماید؛ در صورت تایید مدارک و هزینه ها، طرف 15 روز کاری هزینه های شما تا تا سقف تعیین شده بیمه نامه به شما پرداخت می گردد.

این امکان برای سفرهای زیارتی و حج در دسترس بوده و فرد مسافر درصورت تمایل می تواند از آن استفاده نماید.

با توجه به آنلاین بودن خدمات شرکت ، دیگر نیازی به حضور فیزیکی نماینده این شرکت نمی باشد.

بازپرداخت کلیه هزینه های درمان که توسط شما در کشور مقصد انجام شده، بطور تمام به ریال و معادل نرخ ارز دولتی صورت می پذیرد.

باید توجه داشته باشید که صرف داشتن بیمه مسافرتی درمان، در حکم دفترچه بیمه نبوده و مورد قبول مراکز درمانی خارج نمی باشد. اما درصورت هماهنگی و اقدام از طرف شرکت بیمه، می توان در خارج از کشور از بیمه استفاده کرد که هیج محدودیتی در کلیه بیمارستان های یا سایر مراکز درمانی ندارد.

باتوجه به اینکه اعتبار بیمه نامه هنگام تنظیم آن و بصورت آنلاین درج می شود، نیازی به مهر و امضا نخواهد داشت.

مدت اعتبار کلیه بیمه نامه های (صادر شده توسط هر شرکتی)، برای 92 روز پیاپی بوده و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

متاسفانه فعلا امکان تمدید بیمه نامه از خارج از کشور مقدور نبوده و فقط در شرایطی امکان پذیر است که فرد در داخل کشور حضور داشته و بیمه نامه جدیدی خریداری کند.

متاسفانه در چنین شرایطی، امکان عودت دادن کل مبلغ بیمه نامه ممکن نبوده و تنها بازپرداخت مربوط به زمانی می شود که شما به لحاظ درمانی نیاز به استفاده از بیمه نامه خود شده اید.

شرایط پرداخت در چنین مواردی، شامل بروز هرگونه مشکل که بر اثر حادثه رخ نداده یا نیاز به بستری بیشتر از 24 ساعت در بیمارستان بوده باشد، با کسر 25 یورو فرانشیز قابل پرداخت است؛ البته، تنها در صورتی مورد این موضوع تایید واقع شده و مسبوق به سابقه نباشد.

با توجه به اعتبار و تاریخ شروع بیمه نامه از زمان درج مهر خروج، به همین دلیل در تاریخ سفر در آن درج نمی گردد.

برای این منظور می توانید در وب سایت بیمه سامان، با وارد کردن: شماره بیمه نامه و کدملی فرد طرف قرارداد، از میزان اعتبار آن مطلع شوید.

اگر قصد سفر به چندین کشور را دارید، می توانید با انتخاب بیمه نامه مولتی (Multipule)، از این خدمات بهره مند شوید. توجه داشته باشید که متاسفانه جمهوری آذربایجان در فهرست کشورهای مورد نظر نبوده و در چنین مواقعی، کافی است کشور دیگر در همان منطقه را انتخاب نمایید.

پیش از هرچیز، باید توجه داشت که دارنده بیمه نامه مسافرتی می تواند در هر نقطه ای از جهان کل هزینه های مربوط به درمان را از طریق بیمه نامه پرداخت نماید. با در اختیار داشتن بیمه نامه مسافرتی درمان، دیگر نیازی به پرداخت هیچگونه هزینه ای هنگام بروز بیماری یا حادثه در سفر نبوده و تنها کافی است با شماره تلفن: 653845 (4) 961+ که مربوط به شرکت امداد می باشد، تماس گرفته، تا هزینه های موردنظر تا سقف تعهد شده در بیمه نامه به مراکز درمانی پرداخت شود. پرداخت هزینه های درمانی در حین سفر، هم به دو صورت: آنلاین (در همان لحظه و طول سفر)، و آفلاین ( پس از بازگشت از سفر با ارائه مدارک مستند)، قابل پرداخت هستند.

logo-samandehi
Mastercard Logo
Visacard Logo
AmericanExpress Logo