ورود

انواع هتل در ترکیه

معمولا کشورهایی مانند ترکیه که سالانه پذیرای گردشگران بسیاری هستند، اقدامات فراوانی را به لحاظ تامین انواع مکان های اقامتی مورد نیاز، فراهم می آورند. در بین انواع مراکز اقامتی برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی، هتل ها یکی از رایج ترین مراکز می باشند که دارای انواع مختلف به لحاظ کیفیت و ارائه خدمات هستند.


هتل های 2 تا 5 ستاره در ترکیه


پیش از هرچیز، باید بدانید که هتل ها بسته به نوع خدماتی که ارائه می دهند، کیفیت خدمات، فضاهای موجود، موقعیت مکانیشان، میزان دسترسی و ...، از 2 تا 5 ستاره دسته بندی می شوند. بر همین اساس، از ابتدایی ترین خدمات هتل ها در شهرها و مناطق گردشگرپذیر، می توان به آشنایی بیشتر کارکنان آنها به زبان انگلیسی، سرو صبحانه و نظافت روزانه اتاق ها، اشاره داشت؛ لذا هرچه خدمات چنین مراکزی به لحاظ تعداد، کیفیت، فضای اختصاص داده شده، موقعیت مکانی و ...، بیشتر و بهتر باشند، ستاره بیشتری دریافت می کنند که به متعاقب آن، هزینه های آنها نیز برای مسافرین و گردشگران افزایش پیدا خواهد کرد.


همه این موارد موجب شده تا در ترکیه که دارای جاذبه های بسیار با ارزش گردشگری، تاریخی، طبیعی، غذایی و ...، می باشد، شاهد تنوع بالایی از انواع هتل ها با ستاره های مختلف باشیم. هتل هایی که برخی بواسطه سرمایه گذاری های داخلی یا خارجی، توسط اعضای یک خانواده، شعباتی از هتل های بزرگتر و بین المللی و ...، با تعداد ستاره های متفاوت، حق انتخاب فراوانی را متناسب با بودجه مسافرین، بوجود آورده اند. لازم به ذکر است، انواع دیگری از هتل مانند: هتل های لوکس ، بوتیک هتل و هتل های تاریخی نیز، وجود دارند.هتل های ترکیه


مهمانخانه و مهمانپذیرها


در ترکیه، چنین مراکز که معمولا با نام اختصاری و بین المللی خود یعنی B&B (Bed and Breakfasts)، نیز شناخته می شوند، صرفا مکانی برای استراحت و صبحانه را به مسافرین خود ارائه می دهند. از این رو، این قبیل مهمانخانه یا مهمانپذیرها، دارای هزینه کمتری نسبت به سایر هتل ها می باشند. از دیگر ویژگی های چنین مراکزی، می توان به: موقعیت مکانی عالی، مناسب برای مسافرت های تک نفره، نزدیک به زندگی جامعه، تعامل بیشتر با مردم محلی، نزدیکی به یک کافه یا چایخانه (از جذاب ترین جاذبه های گردشگری ترکیه)، اشاره داشت. معمولا صبحانه ای که در مهمانخانه یا مهمانپذیرهای سرو می شود، شامل: پنیر، زیتون، ماست، نان و غیره است.مهمان خانه های ترکیه


اجاره ویلا یا آپارتمان


اجاره ویلا یا آپارتمان به این معناست که نه تنها شما به دنبال فضایی کاملا اختصاصی با امکانات کامل رفاهی هستید، بلکه احتمالا با جمعی از اعضای خانواده یا دوستان خود به سفر و تعطیلات آمده اید. هرچند هزینه رزرو و اجاره چنین مکان هایی بالا می باشد، اما در عوض شما صاحب یک فضای خصوصی و منظره ای زیبا بویژه در ویلاها می شوید. از این رو، از جمله نکاتی که باید هنگام رزرو ویلا یا آپارتمان به خاطر داشته: موقعیت مکانی، امکانات، دسترسی به مراکز ضروری (سوپرمارکت، درمانگاه،سیستم حمل و نقل ترکیه و ...)، نیازهای خود شما، بودجه و اعتبار مالک یا شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره چنین مکان هایی، می باشد. به همین دلیل، توصیه می شود اگر برای اولین بار قصد انجام چنین کاری را دارید، حتما یا با افراد باتجربه مشورت کنید یا از شرکت های معتبر، ویلا یا آپارتمان موردنظر خود را کرایه نمایید؛ هرچند، خانه های ییلاقی و درختی نیز که معمولا در پارک های جنگلی و مناطقی مانند آن وجود دارند، گزینه های خوبی برای اقامت هستند.


اجاره ویلا و آپارتمان در ترکیهاقامت در کشتی های تفریحی موسوم به گولِت


یکی از جدیدترین روش ها برای لذت بردن از تعطیلات و داشتن تجربه ای متفاوت، سوار شدن به کشتی های چوبی گولت (Gulet)، در ترکیه می باشد. این کشتی های بادبانی که دارای دو تا سه دکله می باشند، همانند کشتی های تفریحی بزرگ، شما را در آب های زیبای اژه و مدیترانه تا نزدیکی های جزایر یونان، به گردش دریایی می برند. از خدماتی که در کشتی های گولت ارائه می شود، می توان به: امکان آفتاب گیری بر روی عرشه بالایی، توقف در جزایر مختلف کوچک جهت تفرج، ماهیگیری، غواصی و ...، اشاره داشت. البته، با توجه به اینکه این کشتی های بادبانی نیز به دو دسته: لوکس و معمولی به لحاظ هزینه و همچنین: بزرگ و کوچک به لحاظ اندازه تقسیم می شوند، شما می توانید متناسب با بودجه خود، آنها را همراه با دوستان خود، خصوصی یا سایر گردشگران، کرایه و به یک سفر دریایی متفاوت رفت.


اقامت در کشتی های تفریحی ترکیههتل غارها


ترکیه از معدود کشورهایی است که شما می توانید تجربه اقامت درغار را به عنوان یک مکان اقامتی گردشگری داشته باشید. این هتل های متفاوت که در غارهای باستانی موجود در کاپادوکیا (Cappadocia)، راه اندازی شده اند، برای قرن ها به عنوان محل ذخیره سازی، زندگی، عبادتگاه، کتابخانه و پناهگاهی برای ساکنین این منطقه طی جنگ های قبیله ای و متعدد بوده اند. این غارها که امروزه از آنها به عنوان مکان های اقامتی، به ویژه در قلب روستای تاریخی گورمه (Goreme)، با چشم اندازی از منطقه زیبای اطراف مورد استفاده قرار گرفته اند، بسیار نزد گردشگران محبوب می باشند. هتل غارهای ترکیه دارای امکانات رفاهی قرن بیست و یکم و فضای زیبا بوده و سفری خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد؛ از جمله فعالیت هایی که می توان در این منطقه انجام داد: دوچرخه سواری در کوهستان، رفتینگ و اسب سواری می باشد.


اقامت در غارهای ترکیهتهیه و تنظیم: تایماز گلزار

منبع:  www.smartertravel.com

relatedArticles

logo-samandehi