ورود

تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک

گواهینامه رانندگی ترکیه ۱۰ ساله و قابل تمدید می باشد و تقریبا بعد از کارت نفوس ترکیه معتبرترین کارت شناسایی در ترکیه محسوب می‌شود و در بیش از ۱۴۰ کشور دیگر مورد تایید بوده و نیاز به تعویض ندارد، بنابراین داشتن این کارت بسیار مفید است.

 با ترجمه گواهینامه ایران به زبان ترکی استانبولی ( باید مهر تایید کنسوگری ترکیه را داشته باشد) و یا گواهینامه ی بین المللی امکان رانندگی به مدت شش ماه در ترکیه وجود دارد ولی بعد از سپری شدن این مدت بایستی برای اخذ گواهینامه رانندگی  ترکیه اقدام شود. تمام افراد خارجی که قصد اقامت بیش از 6 ماه در ترکیه را دارند ؛ برای رانندگی در ترکیه نیازمند گواهینامه ی رانندگی ترکیه هستند. کسانی‌که در کشور خود دارای گواهینامه هستند با انجام یک سری امور اداری بدون سپری کردن دوره یا شرکت در آزمون می توانند اقدام به اخذ گواهینامه‌ معتبر در ترکیه نمایند.


برای این کار ابتدا باید به سایت امنیت و بخش ترافیک مراجعه کرده و اقدام به اخذ راندوو(اخذ نوبت) نمایند. این کار شخصا و با انتخاب گزینه  YABANCI SURUCU BELGESI  از آدرس زیر قابل انجام است.


در روز ملاقات یا مراجعه حضوری به شعبه ترافیک امنیت، داشتن مدارک زیر الزامی می باشد:


* ترجمه ترکی گواهینامه ایران با مهر تایید کنسولگری ترکیه
* پرونده راننده که در روز ملاقات از طرف امنیت داده میشود
* کارت یا دفترچه اقامت
* چهار عدد عکس شش در چهار مخصوص گواهینامه
* برگه سلامت (با مراجعه به بیمارستان و درخواست معاینه سلامت برای گواهینامه امکان پذیر است)
* برگه گروه خونی
* اصل گواهینامه ایران
* پرینت رنگی پشت و رو از اصل گواهینامه
* مدرک تحصیلی
* فیش پرداختی به حساب اداره گواهینامه یابانجی ها(از تمام بانک ها قابل واریز است)


در روز ملاقات با در دست داشتن این مدارک و تحویل آن به امنیت می توانید درخواست گواهینامه ترک خود را ثبت کرده و در ظرف 10 روز صاحب گواهینامه رانندگی معتبر در ترکیه شوید.

logo-samandehi