ورود

بلیط هواپیما / سوالات متداول

با استفاده از این سرویس و وب سایت: GotoSafar.com، شما قادر خواهید بود اقدام به رزرو: بلیط هواپیما، هتل و خودرو کرایه ای، کرده و بصورت آنلاین جهت پرداخت هزینه مربوط به رزرو، اقدام نمایید. همچنین، شما می توانید با انتخاب گزینه «بلیط هواپیما» در منوی سمت راست و پس از انتخاب: مبدا، مقصد و تاریخ پرواز و همچنین تعداد مسافر، کلید «جستجو» را زده و از لیست پرواز های موجود، پرواز دلخواه را انتخاب نمایید. نهایتا پس از مطالعه قوانین مربوط به پرواز و وارد کردن اطلاعات مسافر، می توانید خرید خود را نهایی کنید.

برای این منظور، شما تنها نیازمند: دسترسی به اینترنت و کارت بانکی  عضو شتاب و یا کارت بانکی بین المللی، می باشید.

هر فرد از هر کجای جهان می تواند با داشتن اطلاعات مربوط به کارت اعتباری بانک های ایرانی عضو شتاب و یا کارت بانکی بین المللی، اقدام به خرید یا رزرو بلیط نماید.

متاسفانه به هیچ عنوان امکان تغییر یا اصلاح نام وجود ندارد و بایستی بلیط خریداری شده لغو و بلیط جدید صادر شود. توجه داشته باشید در خرید بلیط های داخلی، می بایست اسامی مسافرین طبق کارت ملی و در پروازهای خارجی مطابق گذرنامه آنها باشد.

معمولا پس از 72 ساعت از تاریخ لغو، هزینه بصورت خودکار به حساب شما برگشت داده می شود؛ درصورت عدم استرداد، می توانید با شماره تلفن: 02191301173داخلی 100، متعلق به واحد پشتیبانی پرواز گوتوسفر تماس بگیرید.

برای این منظور می توانید با شماره تلفن: 02191301173 و یا 00908508501173 ، جهت استرداد هزینه بلیط تماس حاصل فرمایید.

کلیه پروازهای داخلی مربوط به هواپیمایی های ایران، از فرودگاه مهرآباد و پروازهای خارجی هواپیمایی از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود؛ بر این اساس، حضور مسافر پروازهای داخلی حداقل یک ساعت پیش از زمان پرواز و حضور مسافر پروازهای خارجی، سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه الزامی می باشد.

در صورت مواجه شدن با چنین خطایی، ابتدا ایمیل خود را چک کرده و در صورت عدم دریافت تصویر بلیط، حتما جهت پیگیری با شماره تلفن: 02191301173 داخلی 100، تماس حاصل نمایید.

در شرایطی که تمامی مراحل خرید بلیط را با موفقیت طی نموده ولی هنوز بلیط به ایمیل شما ارسال نگردیده است، حتما برای احتیاط بخش های Junk،Spam یا Promotion ایمیلتان را بررسی کنید. درصورتی که ایمیل حاوی بلیط در این بخش ها نیز نبود، در بخش خرید بلیط در وب سایت، روی گزینه «ورود» کلیک کنید تا بلیط های خود را مشاهده نمایید. اگر باز هم به مشکلی برخوردید یا سوالی برایتان بوجود آمد، می توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته ما (شماره تلفن: 04191010508)، که آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند، تماس گرفته و مشکل را برطرف سازید؛ جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد!

در اکثر پروازها نیازی به چاپ بلیط نیست چراکه درصورت دراختیار داشتن شماره بلیط، ارائه آن هنگام سوار شدن به هواپیما کفایت می کند؛ اما توصیه می شود نسخه چاپ شده بلیط خود را همراه خود داشته باشید.

ارائه بلیط (نسخه چاپ شده یا تصویر آن بر در گوشی تلفن همراه یا تبلت)، و کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه رانندگی یا گذرنامه)، تنها موارد مورد نیاز به متصدی مربوطه می باشد.

فهرست اشیای قابل حمل برای مسافران به عنوان بار دستیِ رایگان درون هواپیما عبارتند از: صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، دوربین شکاری و عکاسی، تعداد مناسبی مجله یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک عدد چتر یا عصا، یک پالتو، شال یا پتو.

در پروازهای بین المللی، گذرنامه (پاسپورت)، مسافرین باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد که در غیر این صورت، مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده خود مسافر خواهد بود. همچنین، در پروازهای بین المللی اگر مسافری دارای مجوز اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد می باشد، لازم است حتما نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید؛ چراکه در صورت عدم رعایت این موضوع، کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت از سوار شدن، بر عهده خود مسافر می باشد. همچنین، مسئولیت دریافت ویزا باتوجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط بوده و وب سایت GotoSafar هیچ تعهدی در این خصوص نخواهد داشت.

  • مشاهده بلیط پس از پرداخت بانکی
  • دریافت پیامک صدور بلیط
  • دریافت ایمیل صدور بلیط

اگر هیچ کدام از سه مورد بالا را مشاهده نکردید، حتما با شماره تلفن: 04191010508، تماس حاصل بگیرید.

سن نوزاد در زمان پرواز باید حداقل بین 10 روز تا دو سال باشد؛ همچنین، طبق قوانین هواپیمایی کشوری امکان صدور بلیط صرفا برای نوزاد (به تنهایی و بدون همراه)، وجود نداشته و حضور  و همراهی یک بزرگسال درکنار نوزاد ضروری می باشد.

درخصوص هزینه بلیط برای کودکان و نوزادان، دو نوع نرخ در پروازهای چارتری وجود دارد. قیمت بلیط برای نوزادان (زیر 2 سال)، که احتیاج به صندلی ندارد، متفاوت بوده و برای کودکان بالای  2 سال، به عنوان بزرگسال محاسبه می گردد. در همین چارچوب، بلیط های پروازهای سیستمی نیز دارای 3 نرخ هستند که شامل: نوزادان زیر 2 سال، کودکان بین 2 تا 12 سال، و بزرگسال (بالای 12 سال)، بوده و هزینه هر یک متفاوت می باشد. لازم به ذکر است در این قبیل پروازها، صندلی جداگانه به نوزادان اختصاص نمی یابد؛ لذا بهتر است هنگام خرید بلیط، نوع پرواز (چارتری یا سیستمی)، را با دقت انتخاب و بعد بلیط خود را خریداری نمایید.

پرواز های چارتری در اکثر مواقع غیرقابل استرداد بوده و قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسال برابر می باشد.

در صورتی که نام مسافر را اشتباه تایپ کرده اید، می توانید با پشتیبانی تماس گرفته و مطابق قوانین ایرلاین، با پرداخت جریمه اصلاحات لازم را انجام دهید. توجه داشته باشید که این امکان برای همه شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها ممکن نمی باشد.

در شرایطی که در فرودگاه حضور داشته و متوجه لغو پرواز خود شده اید، می توانید از بخش «سفارشات و استرداد» در وب سایت، درخواست استرداد نموده یا با واحد شتیبانی (به شماره تلفن: 04191010508)، تماس بگیرید. در صورتی که شرکت هواپیمایی موردنظر، هیچگونه پرواز جایگزینی را به شما ارائه نکرده باشد، هزینه بلیط به شما استرداد خواهد شد؛ در پرواز های چارتری، ارایه بلیط مهر شده الزامی است.

در صورت اعلام مدل هواپیما توسط شرکت هواپیمایی (ایرلاین)، این اطلاعات در صفحه جستجو پرواز نمایش داده خواهد شد. از این رو، درخصوص پرواز هایی که مدل هواپیما در آن ذکر نشده، این موضوع مربوط به خود ایرلاین می باشد نه وب سایت GotoSafar.

ارزان بودن بلیط سفر به عوامل مختلفی مرتبط می باشد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

  • معمولا در پروازهای سیستمی هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم، به منظور پر شدن هرچه سریع تر پرواز، قیمت بلیط ها افزایش می یابد؛ درنتیجه اگر تمایل به خرید ارزان تر بلیط دارید، باید سریع تر اقدام نمایید.
  • اغلب برخی ایرلاین ها بلیط های کم هزینه و ارزان تری (Low Cost Airline)، را برای مسیرهای خود ارائه می کنند که ناگفته پیداست خدمات و امکانات کمتری نیز نسبت به سایر پروازها به شما ارائه می گردد.
  • در روزهای مختلف: سال، فصل، هفته و حتی ساعات مشخصی از شبانه روز، ممکن است قیمت یک پرواز با نوسانات زیادی روبرو شود. علاوه بر این، پروازهای عبوری یا آنهایی که در صبح زود انجام می گیرند، معمولا هزینه کمتری دارند.

اکثر ایرلاین ها (شرکت های هواپیمایی)، برای توقف کمتر از 12 ساعت نیاز به ویزای ترانزیت ندارند؛ هرچند، قوانین ترانزیت در هر کشور متفاوت بوده و لازم است پیش از صدور بلیط، اطلاعات لازم را از همکاران بخش پرواز خارجی دریافت نمایید. به طور مثال، برای ترانزیت کمتر از 24 ساعت و عدم خروج از فرودگاه در دبی، مسافران ایرانی نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارند، در حالی که برای توقف در دوبلین یا هنگ کنگ، حتی بصورت ترانزیتی هم نیاز به ویزا خواهید بود.

میزانِ بار رایگان و مجازی که می توان همراه خود به سفر برد، بستگی به مسیر و ایرلاین پرواز دارد. شما می توانید هنگام خرید اینترنتی بلیط از وب سایت، اطلاعات لازم در این باره را در قسمت جزییات بخش «گزینه بار» مطالعه کنید؛ در ضمن، این اطلاعات در روی بلیط پرواز نیز در قسمت «Baggage» میزان بار مجاز را ببینید که بصورت: کیلو یا PC (بین 15 تا 23 کیلو)، که در هر ایرلاین متفاوت می باشد، مشاهده کنید.

این واژه به مسافری اطلاق می شود که پرواز خود را انجام نداده اند. در بلیط های سیستمی، اگر مسافری پرواز خود را انجام نداده باشد، بر اساس قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط وی استرداد داده می شود؛ اما چنین شرایطی در بلیط ها چارتری، موجب سوخت کامل بلیط شده و دیگر هزینه آن به مسافر عودت داده نخواهد شد. همچنین، مسافری که در طی 24 ساعت مانده به پرواز، بليط خود را ابطال نمايد نیز، No-Show محسوب می شود.

درصورتی که کل مسیر پروازی را با یک ایرلاین واحد انجام داده و مدت ترانزیت زیر 20 ساعت باشد، می توانید بار خود را در مقصد و پس از پیاده شدن از هواپیما تحویل بگیرید.. اما اگر سفر خود را با دو یا چند ایرلاین مختلف انجام بدهید، باید هر بار در نقطه ترانزیت و تغییر ایرلاین، بار را تحویل بگیرید.

logo-samandehi
Mastercard Logo
Visacard Logo
AmericanExpress Logo