ورود

/هتل سوالات متداول

نه تنها رزرو آنلاین هتل برای شما هزینه اضافی در برنخواهد داشته، بلکه گاهی قیمت تمام شده آن نیز از هزینه رزرو و کرایه اتاق از خود هتل کمتر می شود.

رزور آنلاین هتل دارای مزایای بسیاری می باشد که می توان به: راحتی، سرعت بالا و هزینه های کمتر اشاره داشت؛ همچنین، برای رزرو آنلاین هتل نیازی به خروج از منزل یا محل کار خود نبوده و می توانید تنها با در اختیار داشتن: کامپیوتر شخصی، تبلت یا گوشی هوشمند، به اینترنت متصل شده و هتل خود را رزرو کنید.

معمولا هتل ها نرخ اتاق های خود را به صورت شش ماهه اعلام و ظرفیت آنها نیز از یک تا دو ماه پیش از سفر، مشخص می باشد. برای رزرو هتل می توان در بازه زمانی یک تا دو ماه پیش از سفر، اقدام کرد؛ چراکه در فصل های سفر و ایامی که ازدحام مسافران افزایش می یابد، ظرفیت هتل ها با سرعت بالاتری تکمیل می شود؛ لذا درصورت اقدام سریع و به موقع، می توانید با اطمینان بیشتری رزرو خود را انجام دهید.

شما می توانید پس از قطعی شدن تاریخ و مقصد سفرتان، با مراجعه با بخش «هتل» در وب سایت: GotoSafar.com، و پس از انتخاب مواردی چون: شهر مقصد، تاریخ ورود و مدت اقامت، هتل مدنظر خود را در سامانه مشاهده و با ورود اطلاعات شخصی و انتخاب نوع اتاق و تعداد نفرات، به راحتی و در کمترین زمان ممکن هتل خود را رزرو کنید.و یا با همکاران بخش هتل گوتوسفر در ارتباط باشید.

معمولا رزرو آنلاین هتل از طریق سامانه ها و آژانس های مسافرتی انجام و این سامانه ها درصدی را از هتل های طرف قرار داد خود به عنوان کمسیون، دریافت می کنند. از این رو، برای اینکه سامانه های رزرو آنلاین هتل بتوانند مشتریان خود را تشویق به خرید از وب سایتشان کنند، بخشی از درصدی را که از قرار  است از هتل دریافت کنند، به عنوان تخفیف به مشتریانشان اختصاص می دهند تا بدین طریق، هزینه تمام شده رزرو آنلاین در مقایسه با رزرو مستقیم و حضوری ارزان تر انجام شود.

هزینه‌ای که به این سامانه پرداخت می‌کنید، فقط هزینه رزرو اتاق در هتل آن هم با تخفیف است. به عبارتی شما با رزرو هتلتان از طریق این وب سایت نه تنها کارمزدی پرداخت نمی‌کنید بلکه می‌توانید هتل‌ها را با تخفیف نیز رزرو کنید.

در برخی از بازه های زمانی مانند ایام مناسبی یا فصلی، تعداد گردشگران و افرادی که به شهری سفر می کنند، افزایش یافته و همین امر موجب هتل ها برای جذب و جلب مشتریان بیشتر، اقدام به درنظر گرفتن تخفیف های متنوع و کاهش کمیسیون های خود می کنند؛ از این رو، در فصل ها و زمان های مختلف، شاهد نرخ های متفاوتی هستیم.

فقط در دو حالت ممکن است شاهد تفاوت قیمت برای یک هتل در وب سایت باشید که عبارتند از:
- تغییر قیمت از جانب خود هتل: چون قیمت هتل ها در بازه های زمانی مختلف تغییر می کند، این امر در وب سایت آنها نیز اعمال و به اطلاع عموم رسانده می شود؛ بنابراین، درصورتی که تغییری در بازه های زمانی و نیز قیمت های یک هتل مشاهده کردید، این امر به دلیل تغییر آنها از سوی خود هتل می باشد.
- تفاوت به دلیل بازه های زمانی مختلف: پس از اعلام قیمت به شما، هرگونه تغییر ایجاد شده از آن لحظه به بعد، درمورد شما اعمال نخواهد شد؛ مگر آنکه شما مبلغ رزروتان را در بازه زمانی تعیین شده، واریز نکرده و در بررسی مجدد، قیمت تغییر کرده باشد؛ از این رو، هرگونه تغییری که تا انقضای مهلت رزرو ایجاد شود، وب سایت موظف است خدمات خود را با قیمت اولیه تایید شده ارائه نماید.

به طور معمول، قیمت هتل ها تا پایان سال ثابت می باشد، اما تخفیف های اعلام شده باعث تغییر قیمت ها شده و این موضوع بویژه درمورد هتل های «کیش و مشهد» صدق می کند. با این حال، هنگام رزرو و پس از تائید آن، مبلغ پرداختی شما به هیچ عنوان در بازه اعلام شده تغییر نکرده و تا تاریخ انقضای رزرو، با همان مبلغ انجام می شود

معمولا نرخ تعیین شده برای هر اتاق، بر اساس تعداد نفرات بوده و بسته به نوع اتاق و تعداد نفرات ساکن در آن، تعیین می گردد. بطور مثال، اگر شما یک اتاق دو نفره را انتخاب کنید، هزینه آن بر حسب دو نفر محاسبه می شود.

در برخی هتل ها، امکان استفاده و اقامت یک یا دو نفر بیشتر از ظرفیت تعیین شده برای اتاق، امکان پذیر می باشد؛ البته، این نکته را نیز باید اشاره کرد که بابت هر نفر بیشتر، باید هزینه ای جداگانه پرداخت و جهت استراحت و خواب، از کاناپه های تختشو به جای تخت اضافه، استفاده نمایند.

درحالت کلی، پس از رزرو آنلاین هتل و پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اقامت (که بطور خودکار محاسبه می شود)، دیگر نیازی به پرداخت هزینه در هتل نیست؛ اما درصورتی که شما در زمان اقامتتان از امکانات و خدمات جانبی هتل نیز استفاده کرده باشید، باید هزینه آنها را جداگانه پرداخت نمایید.
به بیان دیگر، هنگامی که شما در اکثر هتل ها اتاقی رزرو می کنید، دیگر پس از تائید و پرداخت قطعی هیچگونه هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده، از شما دریافت نخواهد شد؛ چراکه شما پیش از این کلیه هزینه های لازم را پرداخت نموده و تاییدیه آن در واچر قید شده است. فقط درمواردی که از: مینی بار، رستوران، خشک شویی، استخر و غیره استفاده کنید، ملزم به پرداخت هزینه های آنها خواهید بود.

شما می توانید با استفاده از تمامی کارت های عضو شتاب و به شرط داشتن رمز دوم اینترنتی، برای پرداخت اینترنتی کلیه هزینه های مربوط به رزرو هتل، استفاده کنید.

درصورتی که رزرو به صورت موقت انجام گرفته و هزینه تعیین شده پرداخت نگردد، رزرو پس از گذشت مدت زمان کوتاهی باطل شده و هیچگونه رزروی برای شما ثبت نمی گردد.

شما می توانید پس از نهایی شدن رزرو و پرداخت وجه، برگه تایید رزرو هتل را که تحت عنوان «واچر/وچر/ووچر (Voucher)» شناخته می شود، از وب سایت دریافت و در تاریخ مقرر به هتل خود مراجعه کنید.

درصورت بازگشت از صفحه پرداخت بانکی و ورود مجدد به وب سایت: GotoSafar.com، شما ایمیلی مبنی بر صدور واچر، از هتل و وب سایت دریافت خواهید نمود که حاکی از قطعی شدن خرید شما می باشد.

محاسبه قیمت های مربوط به کلیه هتل ها، بر اساس تعداد شب های اقامت شما صورت می گیرد.

اطلاعات لازم در این خصوص را می توانید با مراجعه به وب سایت هر یک از هتل ها و در قسمت امکانات هتل مشاهده کنید.

این موضوع برای هر هتلی متفاوت بوده که در قسمت قوانین مربوط به هر هتل در وب سایت آنها قابل رویت می باشد.

شما می توانید هزینه های مربوط به رزرو هتل را به اشکال زیر صورت پرداخت نمایید. از این رو، درصورتی که رزرو شما قطعی شود، بطور خودکار و مستقیما به درگاه پرداخت اینترنتی متصل شده و می توانید به راحتی رزرو خود را نهایی کنید. اما اگر پیش از آن، در وب سایت درخصوص رزرواسیون هتلی درخواست بررسی کرده باشید، می توانید پس از بررسی کارشناسان فروش به سه روش زیر پرداخت خود را انجام دهید:
- پرداخت به صورت آنلاین
- انتقال کارت به کارت وجه (حداکثر تا زمان اعلام شده و اطلاع به کارشناس فروش)

- واریز از طریق شعب بانک به حساب شرکت (حداکثر تا زمان اعلام شده و اطلاع به کارشناس فروش)

درصورت عدم در اختیار داشتن کارت بانکی، می توانید وجه را به حساب وب سایت واریز کرده و اطلاعات آن را در قسمت حساب کاربری خود وارد نمایید. همچنین، می توانید موضوع را تلفنی به کارشناسان رزرو اعلام و با کارت بانکی شخص دیگر اقدام به  پرداخت اینترنتی نمایید.

درصورتی که پس از دریافت پیام، پرداخت خود را انجام ندهید، به طور خودکار رزرو شما لغو می شود و باید دوباره ثبت رزروکنید.توجه داشته باشید که معمولا در چنین شرایطی، ممکن است رزرو شما بر حسب نرخ جدید محاسبه شود.

این وب سایت با ارائه بیشترین نرخ تخفیف در رزرو آنلاین هتل و در راستای رضایت هرچه بیشتر مسافران، به منظور قطعی شدن رزرو آنلاین شما، کلیه هزینه محاسبه شده را در ابتدا دریافت می کند تا نیازی به پرداخت های بعدی (به غیر از هزینه های مربوط به استفاده از خدمات اضافی)، برای شما نباشد. لذا، امکان پرداخت بخشی از هزینه ها هنگان ثبت رزرو و مابقی هنگام تسویه هتل، وجود ندارد.

هرچند کیفیت هتل آپارتمان با سایر هتل های دیگر (باتوجه به تعداد ستاره)، برابر می باشد، اما متراژ واحدهای هتل آپارتمان ها بسیار بیشتر از یک اتاق در هتل بوده که به طبع آن، هزینه آن نیز بیشتر می باشد؛ اما در شهر مشهد و به دلیل اینکه تعدد هتل آپارتمان ها، معمولا قیمت آن نسبت هتل ها کمتر است. از این رو، توصیه می شود خانواده های پرجمعیت اقدام به رزرو هتل آپارتمان نمایند و در سفرهای دو نفره، چنین پیشنهادی توصیه نمی شود.
باوجودی که در اختیار داشتن آشپزخانه و فضای بزرگ تر از مزایای هتل آپارتمان هاست که می تواند آسایش بیشتری برای شما فراهم کند، اما ناگفته نماند در شهر مشهد، هتل آپارتمان ها به عنوان اقامتگاه هایی کم کیفیت شناخته می شوند (هرچند در سایر شهرها بدین شکل نیست). همچنین، معمولا هتل آپارتمان ها خدمات هتل های لوکس را ارائه نمی کنند.

- هتل در حال مذاکره برای قرارداد تور بوده و با وجود خالی بودن هتل، درخواست های رزرو را تا زمان قطعی شدن تور تائید نمی شود.
- ساعات یا دقایقی پیش از رزرو شما، ظرفیت تکمیل شده است.
- رزرو شما با سایر رزروهای جدول رزرواسیون هتل مطابقت نداشته و احتمال تعویض اتاق یا خالی ماندن اتاقی بین رزرو شما و سایرین وجود دارد (به عنوان، مثال تصور کنید شما از شنبه تا دوشنبه درخواست رزرو دارید و رزرو دیگری برای آن اتاق از سه شنبه تا جمعه وجود دارد. در این حالت بین رزرو شما و رزرو بعدی، اتاق یک شب خالی و بلااستفاده می ماند و کسی برای آن درخواست رزرو ندارد. همین امر موجب تایید نشدن رزرو شما از طرف هتل خواهد شد).
- رزرو شما در زمان پیک تعطیلات هتل بوده و هتل برای این ایام، پکیج خاصی مانند سه شب یا چهار شب را رزرو دارد.
- موارد خاص امنیتی که از طرف هتل توضیحی برایش اعلام نمی شود؛ مانند هم زمانی با ورود افراد بلندپایه.
- بروز خرابی در تاسیسات و سایر مشکلاتی که عموما در تاریخ های نزدیک برای رزرو اتفاق می افتد.
- موارد دیگری که از کنترل مسئول پذیرش هتل خارج است.

زمانی که پس از زدن دکمه ورود، در بالای صفحه سایت وارد بخش مربوطه شدید، می توانید در قسمت «حساب کاربری من» و در لیست «کلیه رزروها»، وضعیت تمامی رزروهای خود را مشاهده کنید. ویا با شماره های پشتیبانی بخش رزروهتل تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید در مراحل انجام رزرو، درخواست رزرو چندین اتاق را داشته باشید.

با درنظر گرفتن این امکان، شما می توانید برای یک یا چند نقر اقدام به رزرو نماید؛ اما توجه داشته باشید که در قسمت «نام مسافر» حتما باید نام و مشخصات مسافر موردنظر را وارد نمایید.

اگر مسافری در تاریخ رزرو شده به هتل مراجعه نکند، هتل این رزرو را لغو و هزینه شب اول را برای شما و به عنوان شارژ نگه می دارد؛ بنابراین اگر بیش از 12 ساعت در ورود خود تاخیر داشته باشید، حتما موضوع را با کارشناسان فروش ما در میان بگذارید چراکه عدم درمیان گذاشتن این موضوع با موجب کسر کل هزینه رزرو شما می گردد.

برای هتل های داخلی، مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه (برای افراد مقیم ایران و پاسپورت برای اتباع غیرایران)، نیاز است؛ در ضمن، خانواده های ایرانی حتما باید مدارک محرمیت خود را همراه داشته باشند. برای هتل های خارجی نیز در اختیار داشتن پاسپورت الزامی می باشید.

درصورتی که شما رزروتان را در رزروهای چارتری لغو نمایید، متاسفانه امکان استرداد هزینه های پرداخت شده به شما امکان پذیر نمی باشد.درمورد لغو رزرو از قبل با همکاران فروش واحد هتل در ارتباط بوده و اطلاعات کافی در این مورد را دریافت نمایید.

پس از فرستادن ایمیل درخواست لغو، می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان فروش ما از لغو درخواست خود اطمینان حاصل کنید.


شما می توانید برای رفع هرگونه مشکل و سوال هایی که در زمینه رزرو هتل برایتان پیش می آید، به صفحه تماس با ما مراجعه و از طریق شماره های درج شده در آن، با کارشناسان پشتیبانی و فروش ما تماس بگیرید.

logo-samandehi
Mastercard Logo
Visacard Logo
AmericanExpress Logo