ورود

آیا برای تورهای بالن در کاپادوکیا آماده اید؟

کاپادوکیا (Cappadocia)، که به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان برای پرواز با بالن های هوای گرم شناخته می شود، در طول پرواز به شما امکان دیدن: مناظر طبیعی باشکوه، دودکش های پریان، باغ ها، خانه های کبوتران در تاکستان هایی که هر یک از سنگ های مختلفی ساخته شده اند و نیز دره های گوناگون با رنگ و ویژگی های مختلف را، می دهد.

اطلاعات کلی در مورد پرواز با بالن و تورها


 • لباس مناسب برای پرواز: لباس های آستین بلند و شلوار که ترجیحا از الیاف طبیعی تهیه شده و نیز کفش های مناسب برای هوای آزاد، انتخاب مناسبی می باشند. برای اطمینان از عدم احساس سرما در حین پرواز، بهتر است چند دست لباس را روی هم بپوشید تا درصورت نیاز نیز بتوان به راحتی آنها را درآورد.


 • منطقه شروع پرواز: ممکن است هر روز به دلیل متغییر بودن سرعت و جهت باد، منطقه برخواستن تغییر کند که همین بهانه ای برای تجربه های متفاوت و دیدن دره ها و تپه های جذاب کاپادوکیا از زاویه های گوناگون می باشد.


 • زمان برگزاری تورهای بالن: پروازها همیشه و در طول سال انجام می شود اما به دلیل شرایط سخت آب و هوایی در منطقه، امکان لغو پروازها بین ماه های اکتبر و مارس وجود دارد.


 • شرایط لغو پرواز: شرایط آب و هوایی نامساعد، وزش شدید باد، باران زیاد و مه، از جمله عواملی هستند که موجب لغو پروتز می شوند؛ در چنین شرایطی، هزینه پرداختی به طور کامل به شخص عودت داده می شود.


 • امکان تماشای طلوع آفتاب از بالن: معمولا پرواز همزمان با طلوع آفتاب آغاز و تا زمانی طلوع کامل آن که برای انجام عکاسی بسیار مناسب می باشد، ادامه پیدا می کند.


Cappadocia • دلیل برنامه ریزی پروازها برای اول صبح: به دلیل خنکی هوا و پرهیز از گرمای میانه روز و نیز وجود باد ملایمی در اوایل صبح، معمولا پروازها برای ساعات اولیه صبح برنامه ریزی می شوند.


 • حداکتر ارتفاع پرواز: در حالت عادی، معمولا بالن ها تا ارتفاع 500 متری از زمین صعود می کنند اما در روزهایی که وزش باد ملایم باشد، امکان بلا رفتن تا ارتفاع بیش از 1000 متر نیز وجود دارد.


 • حداکثر مسافت قابل پیمایش با تورهای بالن: بسته به سرعت باد، در طول پرواز می تواند بین 4 تا 20 کیلومتر را پیمود.


 • بزرگی سبد بالن: اندازه های مختلفی برای سبد بالن های هوای گرم استفاده می شود. بالن ها دارای 4 محفظه برای مسافران بوده و ظرفیت هر یک حداکثر 4 نفر می باشد؛ بلندی سبدها نیز 120 سانتی متر است.


 • امکان سوار شدن کودکان و  زنان بارداردر بالن: در حالی که امکان سوار شدن کودکان بالای هفت سال همراه با والدین وجود دارد، جهت ایمنی بیشتر از سوار شدن کودکان زیر هفت و نیز زنان باردار (یا احتمالا باردار)، به دلیل فرودهای سخت جلوگیری می شود.

 • زمان مناسب برای رفتن به تور بالن از هتل: شما لازم است حدودا 45 دقیقه پیش از طلوع آفتاب از هتل ترانسفر شده و برای check-in و صبحانه به دفتر برده شوید.


 • نحوه برگشت به هتل: مینی بوس ها در طول پرواز، بالن ها را تعقیب کرده و پس از جشن فرود، مسافرین به هتل ها بازگردانده می شوند.


 • احتمال بروز مشکل هنگام فرود: در حالت کلی، در روزهایی که هوا آرام است، فرود های نرمی صورت می گیرد؛ اما چنانچه سرعت باد در حین فرود افزایش یابد، ممکن است فرود با تاخیر یا بالن تا محل فرود کشانده شود. با این حال، حتی در چنین شرایط نیز به دلیل خلبانان پرواز با تجربه، فرود با خیال راحت فراهم خواهد بود.


کاپادوکیا


انواع تورهای موجود برای سوار شدن به بالن 1. تورهای استاندارد بالن


تور بالن استاندارد، شامل حداقل یک ساعت پرواز را در هوا بوده و معمولا برای انجام پرواز، در اوایل صبح و پیش از طلوع آفتاب دنبال شما به هتل می آیند. یک راهنما قوانین اصلی و اقدامات امنیتی مربوط به پرواز بالن را به اطلاع شما رسانده و پس از پرواز، یک جشن کوچک با شامپاین و و صدور گواهی پرواز، برگزار می شود.


 1. تورهای لوکس و طولانی بالن


با شرکت در تور بالون های لوکس در می توانید تا یک ساعت و نیم در هوا پرواز کنید. سبد بالن در این تورها ظرفیت 6-12 نفر را داشته و به دلیل زمان طولانی تر پرواز از مزیت بیشتری برای عکاسی و دیدن مناظر برخوردار می باشد.


 1. تورهای VIP بالن


شما می توانید در مناسبت های خاصی مانند: سالگردها، جشن تولد و عروسی، همراه با فردی که دوست دارید، به صورت دو نفره از این تور لذت برده، جشن بگیرید و یک تجربه فراموش نشدنی داشته باشید. تور بالن VIP شامل کلیه خدمات از قبیل: ترانسفر از هتل به منطقه پرواز، نوشیدنی و پذیرایی در حین پرواز می باشد. همچنین، جشن با شامپاین تا زمان بازگشت به هتل انجام و صدور گواهی پرواز و نیز فرصت خرید سوغاتی برای شما مهیا می گردد. شما می توانید در طول پرواز با راهنمایی خلبان خود، فرصتی برای پرواز با بالن را داشته باشید.تورهای بالن در کاپادوکیا


جاذبه ها و ویژگی های دیگر کاپادوکیا


اگر قرار باشد به برخی از نکات جالب و کمتر توجه شده کاپادوکیا اشاره کنیم، باید آن را از نام این منطقه به معنی «اسب های زیبا» آغاز نماییم. کاپادوکیا که به لحاظ زمین شناختی از گدازه های آتشفشانی بوجود آمده، دارای قدمت 3000 و شاهد حکومت هایی مانند: آشوریان، هیتی ها، فریجیان، پارس ها، رومی ها و نهایتا قبایل ترک، بوده است. وجود چندین شهر و سکونت گاه زیرزمینی، دودکش های پریان که بر اثر فعالیت های آتشفشانی و تغییرات اقلیمی بوجود آمده اند، کشف آثاری مربوط به دوره پارینه سنگی و ...، موجب تعدد زیبایی ها و جاذبه های کاپادوکیا شده اند.

سایر جاذبه های گردشگری کاپادوکیا عبارتند از: دره ایهلارا در 40 کیلومتری آکسارای، روستای زیرزمینی کایکاکلی در 8 طبقه در 20 کیلومتری نِوشِهیر، آوانوس با کارگاه ها و آثار زیبای سفالگری در 18 کیلومتری نِوشِهیر، کلیسای توکالی به عنوان بزرگترین کلیسای سنگی در منطقه دره گورِمه (Göreme)، کلیسا ییلاتلی که مانند یک موزه روباز می باشد، دره دَروِنت در آنوانس، قلعه اوچ حیصار واقع در مرتفع ترین نقطه کاپادوکیا و بسیاری موارد دیگر.

کاپادوکیا با رکورد میزبانی بیش از یک میلیون گردشگر در سال، یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری-تاریخی-طبیعی ترکیه بوده و همچنان نیز علاقه مندان زیادی را حتی برای چندمین بار، بویژه برای بالن سواری، به خود جلب می نماید.کاپادوکیا (Cappadocia)


تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی 

logo-samandehi