ورود

محبوب ترین مناطق تاریخی ازمیر

استان و شهر ازمیر که مملو از مکان های دیدنیِ تاریخی است، روایتگر گذشته و امپراتوری های پیشین خود می باشد. ما در زیر  برخی از بهترین مناظر دیدنیِ داخل و اطراف ازمیر را از بازارهای تاریخیِ دوره عثمانی گرفته تا شهرهایی متعلق به روم باستان، به شما معرفی می کنیم.

6 جاذبه گردشگریِ تاریخی و برتر ازمیر  • آگورا (موزه ای روباز - Agora)


آگورا واقع در قلب شهر ازمیر، یکی از بهترین بقایای شهر باستانی Smyrna (نام سابق ازمیر)، است، مکانی که همانند موزه ای روباز، میزبان گردشگران متعددی از سراسر جهان می باشد. آثار بجامانده از آگورا همانند: طاق های سنگی، آب انبارها و بازیلیکاها (کلیساهایی به شکل صلیب مربوط به اواخر قرن چهارم پیش از میلاد)، که در یونان باستان به فضاهای عمومی جهت تجمع و تشکیل بازار اطلاق می شده، همچنان موجب تعجب و شگفتی بازدیدکنندگانش قرار می گیرد.

آدرس و نقشه: Namazgah Mah, Tarık Sarı Sk. No:29, 35240 Konak، تلفن: 4834696-0232-90+


آگورا ازمیر  • بازار کمرآلتی  و Kızlarağası Hanı


رفتن به بازار تاریخی کمرآلتی (Kemeraltı Market)، که یکی از منحصر بفرد و ملموس ترین تجارب گردشگری در ازمیر است، شامل: مغازه های رنگارنگ، خیابان های باریک، حیاط های پنهان و معدود کنیسه های بجاماندهء شهر می باشد که همگی بخشی از یک تجربه شگفت انگیز هستند. در درون این بازار نیز، «Kızlarağası Hanı» که یک کاروانسرای بزرگ متعلق به دوره عثمانی و قرن 18 می باشد، وجود دارد. اگرچه دیگر از این کاروانسراها برای بارگیری کالا استفاده نمی شود، اما «Han» هنوز هم یک فضای قدیمی تاریخی و محسور کننده که هنوز هم برخی از بهترین ویژگی های شهر را نشان می دهد، فروشگاه هایی چون: سوغاتی، فرش و صنایع دستی و همچنین چایخانه و قهوه خانه های بزرگ در حیاط.

آدرس و نقشه: Konak Mahallesi, Anafartalar Cd., 35250 Konak، تلفن: 6881925-0544-90+بازار کمرآلتی ازمیر


  • آسانسور (Asansör)


این سازه که در سال 1907 و دقیقا برای همین منظور ساخته شده، برای حمل و نقل کالا و مردم از محله «Karataş» به سمت دیگر تپه شیب دار، مورد استفاده قرار می گرفته. امروزه برج زیبا دارای یکی از بهترین منظره های شهر و همچنین یک رستوران عالی است. در پشت سازه آسانسور، همچنین یکی از زیباترین خیابان های ازمیر پیدا خواهد شد.

آدرس و نقشه: Turgut Reis Mahallesi, Şht. Nihatbey Cd. 76/A, 03500 Konak، تلفن: 2934777-0232-90+


آسانسور ازمیر  • پرگامون (Pergamon)


این شهر قدرتمندِ یونان باستان که دارای برخی از بهترین ویرانه های حفظ و نگهداری شده از دوران قدیم، به ویژه «Pergamon Altar» معروف می باشد، سابقا پایتخت سلسله «Attalid» (قرن 3 پیش از میلاد)، بوده است. بقایای استثنایی بجا مانده ای چون: تئاتر، اِستوآ (ایوان یا گردشگاه سرپوشیده)، سالن بدنسازی، گورپشته ها، دیوارهای شهر، و نیز برج های قابل توجه «Kybele Sanctuary»، همگی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. پس از آنکه در سال 133 پیش از میلاد این شهر تحت سلطنت امپراتوری روم قرار گرفت، تبدیل به پایتخت منطقه روم شرقی (آسیایی)، شد؛ کلانشهر رو به رشد با یکی از بزرگترین کتابخانه ها و مراکز درمانی بسیار مهم با چشمه های درمانی مقدس.پرگامون ازمیر


  • افسس (Ephesus)


سفر به ازمیر بدون بازدید از شهر معروف یونان باستان «افسس» کامل نخواهد بود. قدمت این شهرکه به قرن 10 پیش از میلاد برمی گردد، در دوره حاکمیت روم باستان، به شکوفایی رسیده و از این رو، برخی از برجسته ترین سازه های افسس مربوط به همین دوران می باشد. پس اگر به بازدید از این شهر قدیمی و زیبا رفتید، حتما از: معبد آرتمیس، کتابخانه سلسوس، اودئون و معبد سباستوی، دیدن کنید.


افسوس ازمیر  • آیگای (Aigai)


آیگای یا قلعه نمرود (Nemrut Kalesi)، یکی دیگر از شهرهای قابل توجه مربوط به یونان باستان و بعدها، روم می باشد که قدمت آن به حدود قرن 3 پیش از میلاد می رسد. این شهر که در منطقه مانیسا و در نزدیکی ازمیر واقع شده، اطراف آن را طبیعتی زیبا و ویرانه های باستانی که زمانی از معابد مهم «آپولو» به شمار می رفته، قرار دارد. شهر ایگای به دلیل قرار داشتن در بالای کوه «Mount Gün» (بخشی از کوه های «Mount Yunt»)، مشرف به روستای «Yuntdağı Köseler» می باشد.  قلعه نمرود ازمیر


 تهیه و تنظیم: تایماز گلزار

logo-samandehi